• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Kristīne Bērziņa un Arnis CimdarsKristīne Bērziņa, visdrīzāk, visu svarīgāko ir iemācījusies no sava ilggadējā priekšnieka Arņa Cimdara. Foto: Ieva Čīka/LETA

Bērziņa noslēdz «Cimdara ēru»

21 gadu Centrālo vēlēšanu komisiju (CVK) vadīja Arnis Cimdars. Dažādi vadīja, ne bez iemesla tautā populārs ir kļuvis vārdiņš cimdarošana. Nu Cimdara ēra ir beigusies: Saeima CVK priekšsēdētājas amatā ir apstiprinājusi Kristīni Bērziņu, kura līdz šim pildīja CVK Informācijas nodaļas vadītājas amatu.

InfoTOP.lv, izmantojot LETA materiālus

Bērziņu CVK vadītāja amatam izvirzīja koalīcijas partijas, bet Cimdaru – opozīcijā esošās Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) deputāti.

Bērziņas kandidatūru atbalstīja 53 deputāti, bet pret balsoja 32 parlamentārieši.Cimdara kandidatūru atbalstīja 29 deputāti, bet pret balsoja 56 parlamentārieši. Septiņas vēlēšanu zīmes bija nederīgas.

Bērziņa CVK vadītājas pienākums sāks pildīt piektdien, 22. martā. Atsevišķas koalīcijas partijas iepriekš paziņoja, ka vēlas CVK ilggadējā vadītāja Arņa Cimdara nomaiņu, lai CVK ieplūstot “jaunas asinis”. Taču tā, kā pieņemts Latvijas politiskajā balagānā, ir tīra demagoģija, jo diezin vai Bērziņa, kas Cimdara vadībā ir nostrādājusi krietni vairāk par 10 gadiem, CVK uzskatāma par jaunienācēju.  

Saeima amatā apstiprināja arī septiņus CVK locekļus – Edgaru Baldunčiku, Ritvaru Eglāju, Sofiju Grīnvaldi, Dzintru Kusiņu, Aleksandru Maļcevu, Sigordu Stradiņu un Valdi Verneru.Baldunčiku šim amatam izvirzīja “Jaunā Vienotība”, Eglāju – nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK, Grīnvaldi – “KPV LV”, Kusiņu – ZZS, Maļcevu – “Saskaņa”, Stradiņu – Jaunā konservatīvā partija, Verneru – “Attīstībai/Par!”.

Tavs komentārs par rakstu: