• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Kovidtestēšanas komplektsSkolnieciņu testēšanas potenciāls iet uz galu, jāmeklē jauni testējamie. Fotokolāža: Shutterstock

Bez «kovidtesta» nevarēs iekļūt poliklīnikā un neuzņems pat «ātrie»

Likumiskais pamats, uz kura mums tiek noteikti kovidierobežojumi, šļūk arvien zemāk. Atbilstoši VESELĪBAS MINISTRIJAS (!) INFORMATĪVAJAM ZIŅOJUMAM (!!) iekļūšana ārstniecības iestādēs (tostarp poliklīnikās un ambulancēs) nebūs atļauta bez “Covid-19ātrā antigēna testa.

Dzintars Zaļūksnis

Jā, šo informatīvo ziņojumu ir apstiprinājusi/atbalstījusi valdība, jā, mēs jau esam pieraduši, ka Ministru kabineta lēmumi un rīkojumi spēj apturēt pat Satversmes pantus, bet šis ir kaut kas jauns – par normatīvo aktu ir kļuvis Veselības ministrijas (VM) ziņojums.

Tieši uz tā pamata iekļūšanai ārstniecības iestādēs ikvienam apmeklētājam no 1. novembra līdz vismaz 2022. gada 11. janvārim, kad, iespējams, beigšoties ārkārtējā situācija, būs jāveic “Covid-19ātrais antigēnu tests.

Kā parasti, tieskais nihilisms tiek pamatots ar kovida “straujo izplatību”. Daniela Pavļuta vadītais kantoris viedi prognozē, ka pandēmija “tuvākajā laikā sekundāri skars arī ārstniecības iestādes, un vēl vairāk ierobežota veselības aprūpes pakalpojumu saņemšana var radīt negatīvas sekas nākotnē, tai skaitā palielināt potenciāli novēršamo nāves gadījumu skaitu no neinfekciju slimībām”.

Tāpēc – ticēsim VM, ka tikai tāpēc! – tiks ieviesta “visu apmeklētāju izmeklēšanu uz “Covid-19””. Tā pati valdība, kas nākamā gada budžeta projektā nav paredzējusi pietiekamus līdzekļus medicīnas personāla atalgojuma palielināšanai, tagad gādās, lai slimnieki neaplaiž ar kovidu mediķus, kuri vēl spēj pastrādāt.

Interesanti, ka kovids turpmāk tiks meklēts arī Neatliekamā medicīnas palīdzības dienesta (NMPD) izsaukuma laikā, tādējādi “uzreiz nodrošinot nepieciešamos drošības pasākumus hospitalizācijas gadījumā”. Loģiski: ja pacientam tostarp šīs kavēšanās dēļ kaut kas nelāgs notiks, to būs vieglāk norakstīt uz kovidu.

Un, jā, tas viss, protams, ir saistīts ar naudu, kuras mums, kā zināms ir vairāk kā Krišjānim A.Kariņam jebkad bijis. Ambulatoro iestāžu apmeklētāju testēšanai tikai novembrī un decembrī vien būs nepieciešams papildus novirzīt 5 264 338 eiro, kā arī no 2022. gada 1. janvāra līdz 11. janvārim – vēl 1 867 998 eiro. Tātad kopā 7 miljonus 132 tūkstošus nodokļu naudas. Ar astīti.

Bet vispār, lai ambulatorajās ārstniecības iestādēs nodrošinātu antigēnu testēšanu, no 2021. gada 1. novembra līdz 2022. gada 11. janvārim būšot nepieciešami 12 396 674 eiro. Tos segšot no budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”.

Interesanti, kā tas klapē kopā: VM šaušalīgās prognozes, ar kurām sabiedrība tiek barota nu jau pusotru gadu, un neparedzēti gadījumi? Lai gan – kovidam ir cita, necilvēcīga un vienam otram diezgan izdeviga loģika. 

Tavs komentārs par rakstu: