• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Automašīna tehniskajā apskatēLatvija ir viena no retajām ES valstīm, kur valsts tehniskā apskate jāveic katru gadu. Foto: Scanpix

Bez tehniskās apskates un/vai OCTA vizinoties 2% autovadītāju

No 22. janvāra līdz 4. februārim Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (LTAB) sadarbībā ar Ceļu satiksmes drošības direkciju (CSDD) un Valsts policiju bija sarīkojis sociālo kampaņu “Ja Tev nav OCTA – nebrauc!” Tās mērķis bija skaidrot sabiedrībai transportlīdzekļa īpašnieka atbildības obligātās civiltiesiskās apdrošināšanas (OCTA) un valsts tehniskās apskates savlaicīgas veikšanas nepieciešamību, kā arī mazināt to autovadītāju skaitu, kas neiegādājas OCTA vai nokavē tehniskās apskates derīguma termiņus.

Kampaņas laikā atsevišķi fotoradari visā Latvijā veica OCTA un tehniskās apskates kontroli ārpuskārtas režīmā, kopumā pārbaudot 9231 transportlīdzekli. Savukārt īpaši aprīkota demo automašīna, kas manuāli veica transportlīdzekļu pārbaudi aktīvi piedaloties ceļu satiksmē, uz Latvijas ceļiem pārbaudīja 6674 automašīnas.

“Fotoradaru apkopotā informācija uzrādīja salīdzinoši zemu neapzinīgo autovadītāju skaitu – tikai 0,43% no pārbaudītajiem transportlīdzekļiem trūka OCTA un 0,25% nebija savlaicīgi veikta tehniskā apskate. Tikmēr demo automašīna, aktīvi piedaloties ceļu satiksmē, manuāli pārbaudīja transportlīdzekļus, un konstatēja 3,71% neapdrošinātu un 4,43% auto bez tehniskās apskates. Tas liek domāt, ka daļa transportlīdzekļu vadītāju, kas piedalās satiksmē bez derīgas OCTA vai savlaicīgi veiktas tehniskās apskates, iespējams, apzināti izvairās no pārvietošanās pa ceļiem, kur varētu sastapties ar kontroli,” rezumē LTAB valdes priekšsēdētājs Jānis Abāšins.

Starp transportlīdzekļiem, kas pārvietokas pa Latvijas ceļiem, apmēram 1,5% īpašnieku nav iegādājušies OCTA. Vēl 0,5% transportlīdzekļu nav spēkā esošas valsts tehniskās apskates.

Tavs komentārs par rakstu: