• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Ilze Viņķele iet pāri ielaiIlze Viņķele, nudien, nav pelnījusi tādas nepatikšanas! Foto: runabildes.lv

Bezdarbība, kaitniecība, meli un kāda kripata atbildības

Prokuratūra nodevusi tiesai lietu par bijušās veselības ministres Ilzes Viņķeles bezdarbību saistībā ar “Covid-19” vakcīnu pasūtījumu. Tajā Viņķele apsūdzēta pēc Krimināllikuma 319. panta pirmās daļas. 

Andris Petrovs, kosmoeniopsihologs, literāts, brīvžurnālists

Latvijas valsts jau ir pierādījusi, ka var ielikt aiz restēm gan politiķi, piemēram, kā tas notika Alfrēdu Rubiku vai Aivaru Lembergu, gan uzņēmēju, piemēram, Aleksandru Laventu. Pašlaik pie varas esošie izdomāja, ka Latvijā var ielikt cietumā vienkārši par viedokļa paušanu, kā tas notika ar Aivi Vasiļevski. Tagad visuvarenie izdomājuši, ka jātiesā arī kāds no kovidafēras darboņiem. Kārts kritusi uz bijušo veselības ministri Ilzi Viņķeli, kura šajā afērā diezin vai bija tā nozīmīgākā persona.

Tātad apsūdzība Viņķelei celta par to, ka viņa nav nodrošinājusi “vakcīnu” pret “Covid-19” iegādi, glabāšanu, loģistiku, kas nepieciešami vakcinācijas procesa nodrošināšanai, lai it kā veicinātu vīrusa infekcijas izplatības ierobežošanu. Citēju no Apollo.lv: “…Minēto stratēģiju Viņķele neizstrādāja, tādējādi viņa neizpildīja valsts amatpersonas pienākumu, tas ir, būdama valsts amatpersona, aiz nolaidības neizdarīja darbības, kuras tai pēc likuma un uzlikta uzdevuma bija jāizdara, lai novērstu kaitējumu ar likumu aizsargātām personas interesēm, un ar to radīja būtisku kaitējumu ar likumu aizsargātām personas interesēm. (..) Kad atteikšanās no vakcīnām nāca gaismā pagājušā gada sākumā, premjers Krišjānis Kariņš (JV) pieprasīja Viņķeles demisiju. Vēlāk prokuratūra sāka izmeklēšanu, un šobrīd Viņķelei ir uzrādīta apsūdzība par valsts amatpersonas bezdarbību…”

Pēc tā laika notikumiem, kad vairākumam uz kovidafēru vēl nebija atvērušās acis, varētu domāt, ka “vakcīnas” tik tiešām ierobežos vīrusa infekcijas izplatību, kā tam būtu jābūt pēc definīcijas. Tādā gadījumā pret Viņķeli, protams, būtu jārosina kādā sodā rezultējošs process. Turpretim pašreizējais stāvoklis jau ir pavisam savādāks: arī tā saucamā oficiālā statistika apliecina, ka daudz vairāk slimo tieši vakcinētie un ka lielākas iespējas inficēties ir tieši no vakcinētā» personām. Kāpēc? Tāpēc, ka vakcinētām personām ir daļēji vai pilnībā iznīcināta dabīgā imunitāte.

Nepiesakos Viņķeles aizstāvjos, bet no šodienas skatpunkta būtu jātiesā nevis vakcīnu neiepircēja Viņķele, bet pilnīgi citas personas, kas vakcīnas iepirka bezjēdzīgos, uzsvēršu – bezjēdzīgos daudzumos, lai nošpricētu ne tikai savas valsts iedzīvotājus, bet arī par daudz lētaku cenu pārdotu citām valstīm. Vai tā nav apzināta kaitniecība? Turklāt nevis vienā, bet vairākās kategorijās? Un kaitniecība tomēr ir daudz smagāks pārkapums nekā bezdarbība.

Te nu esam nonākuši pie tāda jēdziena kā atbildība, taču tādu vārdu pie varas esošie nejēgas un vesels lērums ar bezjēdzīgiem ierēdņiem vienkārši nezina. Un runa nav tikai par vakcīnu iepirkumiem, runa ir par neskaitāmām darbībām visdažādākajās sfērās jau kopš brīža, kad 4. maijā it kā tika atjaunota Latvijas neatkarība.

Sakarā ar to, ka rudenī paredzētas Saeimas vēlēšanas īpaši jāuzsver partiju un atsevišķu deputātu kandidātu solījumi.  Pēc tam, kļūstot par no siles pārtiekošiem radījumiem, viņi savus solījumus ne tikai nepilda, bet pat rīkojas diametrāli pretēji, pieviļot tūkstošus un varbūt desmitiem tūkstošus vēlētāju. Tipiskākais piemērs ir Jaunā Konservatīvā partija un viendzimuma partnerattiecību likums. Citēju: “Jaunā Konservatīvā partija, kura saviem vēlētājiem solīja neieviest viendzimuma partnerattiecību regulējumu Latvijā, ne tikai aizmuguriski izstrādāja Civilās savienības likumprojektu un iesniedza Saeimā bez pašas izveidotās darba grupas saskaņojuma, bet arī vienbalsīgi nobalsoja par tā nodošanu Saeimas komisijām.

Ko tad īsti Jaunā Konservatīvā partija solīja saviem vēlētājiem jeb kas bija rakstīts Konservatīvās partijas vērtību sadaļā?”

Atcerieties, ka šobrīd gan partijas, gan atsevišķi deputāti vienkārši apkrāpj vēlētājus, kā vien vēlas, nesaņemot nekādu sodu. Taču, ja visas amatpersonas tiktu tiesātas par bezatbildību un meliem, tad tiesas vienkārši noslīktu šajos procesos.

Ar ko sāku šīs pārdomas? Ā, ar Viņķeli. Kas viņa ir? Šobrīd sīka skabarga Latvijas politiskajā acī, kamēr neskaitāmi baļķi paliek nesaskatīti.

Tavs komentārs par rakstu: