• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Epizode "vakcīntaksometrā"Britu "vakcīntaksometrs": un kur mana pica? Foto no: Euronews

Bezmaksas taksometrs un gabals picas – prēmija par «kovidpoti»

Mazliet vairāk par pusgadsimtu pagājis, kopš kādreiz varenajā Britu impērijā saule tomēr noriet. Un šā pusgadsimta laikā briti paputinājuši ne tikai savu vīzdegunību, bet arī pašcieņu. Tāpēc premjerministra Borisa Džonsona (Boris Johnson) iecere pievilināt vakcinējamos ar sīku prēmiju palīdzību patiešām varētu sekmēties.

Pēteris Kurpnieks, īpaši InfoTOP.lv

Augusta pirmajā dienā Apvienotās Karalistes Veselības un sociālās aprūpes ministrija (U.K. Department of Health and Social Care) paziņoja, ka jaunie briti, kuri nolēmuši sapotēties pret koronavīrusu, varēs bez maksas ar taksometru aizbraukt līdz vakcinācijas punktam, bet pēc potes saņemt dāvanā gabalu picas vai atlaidi ēdmaņas piegādei uz mājām. Valdība uzsver, ka šīs un citas tās gatavotās iniciatīvas – piemēram, “dāvanu sertifikāti, atlaides, kā arī īpašie piedāvājumi no restorāniem” – paredzēti potēto īpasvara palielināšanai pirmām kārtām starp jauniešiem.

Par savu gatavību pievienoties šai sabiedriski svarīgajai programmai jau ir paziņojis picēriju tīkls “Pizza Piligrims”, kurš pārbūvēs dažus savus iestādījumus, pielāgojot tos vakcinēšanas punktu vajadzībām, lai uzreiz pēc potes visi uz vietas varētu saņemt savu picu. Jaunajiem sapotētajiem atlaides par saviem pakalpojumiem piedāvā gatavu ēdienu piegādes uzņēmums “Deliveroo”.

Vakcīnu saņēmējus bez maksas nogādāt procedūras saņemšanas vietā ir gatavi tiešsaistes taksometru pakalpojumu uzņēmumi “Uber” и “Bolt”.

Tomēr briti pagaidām vēl nav gatavi uzklausīt sava stratēģiskā sabiedrotā, ASV prezidenta Džo Baidena aicinājumu no jauna potētajiem maksāt 100 dolāru prēmijas. Lai gan, domājams, tas ir tikai laika jautājums, ja bezmaksas vizināšanās taksometrā uzkožot bezmaksas picu jaunajiem britiem būs pārāk mazs kārdinājums, lai piedalītos globālajā vakcīneksperimentā.    

Ap 2,5 miljoniem Apvienotās Karalistes iedzīvotāju no 18 līdz 25 gadiem pagaidām atturas no vakcinēšanās pret “Covid-19”. Kopš vasaras sākuma, kad vakcinēšanās kampaņas rīkotāji pārorientējās uz jaunatni, pirmo poti šajā vecuma grupā ir saņēmuši 60% cilvēku, tomēr pēdējās nedēļās šis rādītājs palielinās ļoti lēni. Tāpēc valdība veic dažādus pasākumus, lai stimulētu vakcinēšanos.

Premjerministrs Džonsons pat ir paziņojis, ka no septembra “vakcīnpase” būs jāuzrāda visiem, kas vēlēsies apmeklēt nakstsklubus. Tomēr daudz efektīvāki varētu būt varas iestāžu draudi nepotētajiem studentiem liegt pieeju kopmītnēm un klātienes mācībām augstskolās.

Un tas nav slavenais angļu humors.    

Tavs komentārs par rakstu: