• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Edmunds Sprūdžs. Foto: Lita Krone/LETA

Bijušais ministrs Sprūdžs Cēsu pusē attīsta Latvijā vēl nebijušu izklaides projektu

LETA

Bijušais vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs Cēsu pusē attīsta Latvijā vēl nebijušu izklaides un izziņas projektu.

Sprūdžs pēc ministra amata pamešanas atkal pievērsies uzņēmējdarbībai, taču tā nav saistīta ar viņa līdzšinējo pieredzi informācijas tehnoloģiju jomā, bet gan ar inženiertehnoloģijām un mini modelismu. Bijušais politiķis intervijā aģentūrai LETA atklāja, ka Cēsīs tiks veidots izklaides un izziņas centrs, kurā tiks izveidots pasaules makets ar kustīgiem modelīšiem - gan cilvēkiem, gan tehniku un transportu.

"Tā būs izstāde, kuras objekti ir kustībā un darbojas - viss notiks kā īstā dzīvē. Piemēram, brauks mašīnas, bet tās nebūs lielākas par sērkociņu kastīti. Būs iespēja arī pašiem iesaistīties un piedalīties - ietekmēt to, kas maketā notiek," stāstīja Sprūdžs.

Patlaban projekts ir izstrādes stadijā, un paredzams, ka centrs tiks atklāts šā gada 1.decembrī. Šāda projekta Austrumeiropā vēl nav, taču Vācijā ir ļoti populārs šāds mini modelisma izklaides centrs.

Vaicāts, kāpēc izvēlējies tieši šādu uzņēmējdarbības veidu, bijušais politiķis atzina, ka ir pagājis tas laiks, kad bija vēlme nodarboties ar jebkādu uzņēmējdarbību, un patlaban viņš grib darīt to, kas pašam sagādā prieku. Turklāt tā ir kā sava veida artava Latvijas izglītībā - piesaistīt to jauniešu uzmanību, kuriem interesē inženierzinātnes, kā arī piesaistīt šai nozarei arvien jaunus cilvēkus. "Ja kāds tādā veidā sāks interesēties par elektrotehniku, inženierzinātnēm, es būšu ļoti priecīgs," viņš pauda.

Projekts tiek īstenots par privāto finansējumu, taču tā apjomus Sprūdžs neatklāja. Vien pastāstīja, ka jau tagad tiekot strādāts arī pie reklāmdevēju piesaistes, kuriem arī šis projekts varētu dot labumu.

Tavs komentārs par rakstu: