• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Ineta RadēvičaIneta Radēviča neilgi pirms Londonas olimpiskajām spēlēm. Foto: AFP/Scanpix

Bijusī LVS prezidente Radēviča oficiāli diskvalificēta par dopingu

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK, International Olympic Committee) paziņojusi, ka tāllēcējas karjeru beigusī Latvijas vieglatlēte Ineta Radēviča oficiāli diskvalificēta no 2012. gada Londonas olimpiskajām spēlēm.

2018. gada novembrī Starptautiskās Vieglatlētikas federāciju asociācijas (angļu: International Association of Athletics Federations, IAAF) Vieglatlētikas integritātes vienība (Athletics Integrity Unit, AIU) pavēstīja, ka pēc atkārtotas Londonas olimpisko spēļu laikā nodoto dopinga provju pārbaudes Radēvičas organismā atrastas anaboliskā steroīda oksandrolona pēdas.

Līdz ar to 37 gadus vecajai Radēvičai jāatdod Londonas olimpisko spēļu diploms un nozīmīte par ceturto vietu.  

Radēvičai pieder Latvijas rekords tāllēkšanā – 2010. gadā Barselonā viņa uzrādīja rezultātu 6,92 metri, izcīnot Eiropas čempiones titulu.

2017. gada sākumā Radēviča pēc konkurentes diskvalifikācijas par dopinga lietošanu kļuva par 2011. gada pasaules vicečempioni. Viņas izcīnītā bronza, kas pārtapa par sudrabu, kļuva par Latvijai pirmo medaļu pasaules čempionātos neatkarīgas valsts vēsturē.

2017. gada martā – 2018. gada novembrī Radēviča bija Latvijas Vieglatlētikas savienības prezidente, bet pēc ziņām par pozitīvajām dopinga provēm atkāpās no amata.

Tavs komentārs par rakstu: