• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Cilvēks ar iegādātām Dziesmusvētku biļetēmBiļetes ieguva tikai tie, kas nepaļāvās uz internetu? Foto: LETA

Biļetes uz Dziesmu svētkiem pārdotas. Darbs policijai un KNAB?

Biļešu tirdzniecība uz vasarā gaidāmo Dziesmu un deju svētku pasākumiem liek apšaubīt tās organizētāju godaprātu. Par spīti solījumiem, ka biļetes varēs iegādāties arī internetā, lielai daļai gribētāju tas neizdevās: arī savlaicīgi “ielogojoties”, gaidot vairākas stundas tiešsaistē un pat noformējot “biļešu grozi”, daudzi potenciālie pircēji no sistēmas vienkārši tika “izmesti”, galu galā paliekot bešā.

Matīss Miers, īpaši InfoTOP.lv

Zinot, ka mūsdienās tik liela apjoma informācijas apmaiņu iespējams bez grūtībām nodrošināt, izmantojot virtuālos serverus jeb mākoņtehnoloģijas, gribot negribot rodas aizdomas, ka aizvakardienas tehnoloģijas biļešu pārdošanai internetā tika izmantotas, lai attaisnotu organizētāju viltības – piemēram, daļas brīvā tirdzniecībai paredzēto biļešu “rezervēšanu” draugiem un citām “svarīgām personām”.

Netieši uz to norāda arī internetā izvietotie daudzie sludinājumi par svaigi nopirkto biļešu pārdošanu. Diezin vai kāds datorģēnijs brīvprātīgi uzņemsies izsekot biļešu ceļiem internetā, taču šis process kopumā liek vēl vairāk šaubīties arī par organizatoru solījumiem VIP personām bezmaksas ielūgumus izsniegt apjomā, kas nepārsniedz 2% no visām biļetēm uz katru pasākumu, ieskaitot gala koncertu un deju lieluzvedumu (par šīm aizdomām sīkāk sk. šeit).  

Ja šo “biļešu haosu” ir sarīkojis “Biļešu serviss”, tad būtu lieliska iespēja savu varēšanu parādīt Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes 4. nodaļai, kas nodarbojas ar kibernoziegumu apkarošanu un intelektuālā īpašuma tiesību aizsardzību.

Savukārt, ja tas viss ir organizēts saziņā ar kādu no svētku organizētājiem, darbs būtu arī allaž modrajam Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB). Ceru, ka šīs organizācijas spēs izkliedēt manas un citu skeptiķu šaubas par to, ka Dziesmusvētkus viena otra persona neizmanto savtīgos nolūkos.

Bet “Biļešu paradīzes” izplatītā informācija vēsta, ka pirmajā dienā ir izpārdotas visas biļetes uz 17 no 19 vasarā gaidāmo Dziesmu un deju svētku pasākumiem. Biļetes uz 8. jūlijā Mežaparka Lielajā estrādē gaidāmo svētku noslēguma koncertu “Zvaigžņu ceļā”, kā arī uz 6. un 7. jūlijā Daugavas stadionā gaidāmajiem deju lieluzveduma “Māras zeme” koncertiem tikušas pilnībā izpārdotas līdz sestdienas plkst. 14.30.

Līdz sestdienas vakaram bijušas izpirktas visas biļetes arī uz 5. jūlijā Daugavas stadionā gaidāmo deju lieluzveduma “Māras zeme” ģenerālmēģinājumu, uz abiem 2. jūlijā “Arēnā Rīga” gaidāmajiem deju koncertiem “Vēl simts gadu dejai”, uz 1. jūlijā Rīgas Domā gaidāmo garīgās mūzikas koncertu “Es esmu...”, uz 5. jūlijā Dailes teātrī gaidāmo kokļu mūzikas koncertu “Stīgo, brālīt! Stīgo, māsiņ!” un uz 1. jūlijā gaidāmo svētku gājienu.

Mazāka interese līdz šim bijusi par tikai par latviešu vokālsimfoniskās mūzikas koncertu 5. jūlijā “Arēnā Rīga”. Cilvēki ne visai labprāt iegādājas biļetes arī uz Sadziedāšanās nakti 8. jūlijā Mežaparka Lielajā estrādē – uz to vēl pieejamas stāvvietas par septiņiem eiro.

Biļešu tirdzniecība uz vasarā gaidāmo Dziesmu un deju svētku maksas pasākumiem sākās sestdien plkst. 11. “Biļešu paradīze” apgalvo, ka tās kasēs un internetā tirdzniecībā nonākušas kopskaitā 95 230 biļetes.

Tiem, kas pie biļetēm netika, bet ļoti vēlas apmeklēt Dziesmu svētku pieprasītākos pasākumus, atliek tās iegādāties no komersantiem, kas internetā izvietojuši sludinājumus par “lieko” biļešu pārdošana. Cena – no 100 līdz 250 eiro gabalā. Viens otrs prasa arī vairāk.

Tavs komentārs par rakstu: