• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Bils Geitss ar paceltām rokāmBils Geitss gatavs atkāpties no "pasaules reseta" plāniem? Foto: Mike Cohen/Getty Images

Bils Geitss: drīzumā pret kovidu varēs izturēties kā pret «sezonas gripu»

Jaunā koronavīrusa SARS-CoV-2 omikrona celma straujā un plašā izplatība var izraisīt inficēšanās gadījumu skaita samazināšanos un “Covid-19” sērgas pāriešanu sezonas slimību kategorijā. Tādu viedokli ir paudis “Microsoft” dibinātājs Bils Geitss (Bill Gates), atbildot uz attiecīgiem jautājumiem savā “Twitter” profilā.

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu plašsaziņas līdzekļu materiālus

Geitss ir uzsvēris, ka omikrona paveida izplatīšanās konkrētā valstī izdara nopietnu spiedienu uz tās veselības aprūpes sistēmu. “Vairākums smagu saslimšanas gadījumu būs nevakcinētiem cilvēkiem,” viņš norāda. Tomēr, uzskata Geitss, pateicoties koronavīrusa omikrona celmam, daudzi cilvēki iegūs imunitāti pret koronavīrusu kā tādu, un šī imunitāte varētu saglabāties vismaz gada garumā.

“Tiklīdz vienā vai otrā valstī notiks omikrona infekcijas uzliesmojums, nākamā gada laikā tur būs vērojams inficēšanās gadījumu samazinājums, un “Covid-19” varēs ārstēt kā sezonas gripu,” ir pārliecināts Geitss.

“Agri vai vēlu mēs varam nonākt līdz tam, ka mums nāksies reizi gadā potēties pret koronavīrusu,” viņš uzskata, piebilzdams: šobrīd nav nekādu indikāciju, kas norāda uz to, ka varētu parādīties lipīgāks un bīstamāks vīrusa celms, tomēr pilnībā izslēgt šādu varbūtību, viņaprāt, nevajadzētu

Tavs komentārs par rakstu: