• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Skats no izrādes "Bīstamie sakari"Skats no izrādes "Bīstamie sakari". Foto: Mārtiņš Vilkārsis

«Bīstamie sakari» uz Dailes teātra skatuves

Režisors Jans Villems van den Boss (Jan-Willem van den Bosch) uz Dailes teātra Lielās skatuves iestudējis Kristofera Hemptona (Christopher Hampton) lugu “Bīstamie sakari” (oriģinālā: Les liaisons dangereuses, 1985), kas veidota pēc Pjēra Šoderlo de Laklo (Pierre Choderlos de Laclos, 1741-1803) romāna (1787) motīviem. Ar šo iestudējumu Dailes teātris noslēdz 2018./2019. gada sezonu Lielajā zālē, kam dots moto “Pasaules klasika jaunās intonācijās”. Pirmizrāde – 24. maijā.

Nav nekā bīstamāka par gudru sievieti, kura vēlas atriebties vīrietim, kas viņu pametis. Marķīze de Merteija dziedē savu ievainoto patmīlību, meklējot palīdzību pie vikonta de Valmona. Būdams tikpat bezprincipiāls kā marķīze, viņš nekad neatteiksies no izaicinājuma pavedināt nevainīgu meiteni un uzticīgu sievu. Izsmalcinātās spēles ar cilvēku likteņiem sniedz izklaidi un baudu, kamēr vikonts de Valmons nesaskaras ar īstu mīlestību...

Izpostītas reputācijas un dzīves, lepnībai upurētas jūtas, nesātīga godkāre un salauztas sirdis – Parīzes augstākā sabiedrība steidzas dzīvot, ciest un mīlēt. Pirms sāks valdīt revolūcijas nāvējošā giljotīna, pēc kuras no šo cilvēku dzīvēm, sapņiem un nodevībām paliks vien mirklīgas atbalsis un gaistošas ēnas.

Izrādes lomas atveido Rēzija Kalniņa, Artūrs Skrastiņš, Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Ieva Segliņa, Mārtiņš Upenieks, Lilita Ozoliņa, Indra Briķe, Ērika Eglija, Mārtiņš Počs, Jānis Silavs, Ričards Murāns un Mārtiņš Gūtmanis.

Iestudējuma režiju veidojis Jans Villems van den Boss, scenogrāfiju – Mārtiņš Vilkārsis, kostīmus – Ilze Vītoliņa, horeogrāfiju – Inga Raudinga. Mūzikas konsultants ir Juris Vaivods, video mākslinieks – Artis Dzērve un gaismu mākslinieks – Mārtiņš Feldmanis. Lugu no angļu valodas tulkojusi Evita Mamaja.

Režisors Jans Villems van den Boss Dailes teātrī iepriekš iestudējis vairākus skatītāju iemīļotus un profesionāļu atzītus darbus – M. Makdonas (Martin McDonagh) “Spilvencilvēks” (The Pillowman, Dailes teātrī iestudēta 2005), P. Šefera (Peter Shaffer, 1926-2016) “Amadejs” (Amadeus, 2011), M. Mičelas (Margaret Mitchell, 1900-1949) “Vējiem līdzi” (Gone with the Wind,2013) un K. Makfērsona (Conor McPherson) “Slazdā” (oriģinālā: The Weir,2013). Pēdējā režisora iestudētā izrāde Dailes teātrī bija L. Hola (Lee Hall) “Vakariņas ar Elvisu” (Cooking with Elvis, 2014). Latvijā viņš strādājis arī Liepājas teātrī un Latvijas Leļļu teātrī.

Tavs komentārs par rakstu: