• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Mārtiņš BondarsMārtiņš Bondars. A ko ta es, es jau neko! Foto: LETA

Bondar, ierosiniet Saeimas deputātu algas samazināt līdz minimālajai!

Nav pagājušas ne divas nedēļas kopš mandātu apstiprināšanas, un 13. Saeima beidzot ir pieņēmusi lēmumu par deputātu apstiprināšanu parlamenta komisijās. Tas nozīmē, ka tautas priekšstāvjiem beidzot var sākties smagais ikdienas darbs tautas un valsts labā.

Dzintars Zaļūksnis

Tagad komisijām priekšā stāv smags uzdevums: vienoties, kuri būs “grupas īstie vadītāji”, t.i., komisiju priekšsēži. Dažas komisijas nav vēlējušās “staipīt kaķi aiz astes” un jau pāris stundas pēc izveidošanas steidzīgi pulcējušās, lai tiktu galā ar ar nepavisam ne “joka lietu”.

Tā par Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas priekšsēdētāju izraudzīts “KPV LV” pārstāvis  Kaspars Ģirģens, par Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas priekšsēdētāju –nacionāli apkaltā deputāte Janīna Kursīte-Pakule, par Ārlietu komisijas priekšsēdētāju – tādiem pašiem pakaviem rotātais Rihards Kols.

Andrejs Judins no vecās jaunās Wienotības vadīs Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisiju, bet viņa kolēga no “Attīstībai/PAR!” Vita Anda Tērauda – tieši pretējo Eiropas lietu komisiju.

Jaunās konservatīvās partijas līderis Jānis Bordāns uz sava trauslā kakla dabūjis Juridisko komisiju, turklāt nekļūt iedomīgam viņam palīdzēs dabiskais ienaidnieks – Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisiju vadīs zaļzemnieku “zvaigžņu ceļotāju” veterāns, joprojām it kā zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Savukārt spitālīgās “Saskaņas” godavīrs Sergejs Dolgopolovs varēs turpināt vadīt Valsts pārvaldes un pašvaldības komisiju – acīmredzot par to, ka, “Saskaņai” koriģējot kvorumu, savā amatā palikusi arī spīkere Ināra Mūrniece iz “konkurējošās firmas”. 

Tiktāl viss godīgi. Taču steigai pa laikam mēdz būt arī savāds rezultāts.

Vebkameras draugs un biedrs Artuss Kaimiņš varēs taisīt interneta gegus par Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisiju, kuras locekļiem un loceklēm acīmredzot nekas nav pret šādu lietu kārtību.

Bet Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai gadījies vēl smieklīgāks misēklis: par tās šefu ievēlēts “Attīstībai/PAR!” susuriņš, Latvijas Krājbankas lietā apsūdzētais un oficiāli ar 430 eiro mēnesī iztiekošais Mārtiņš Bondars. Diezin vai pie pilna prāta esoši deputāti kaut ko tādu varēja dabūt gatavu, jo Bondars tagad sabiedrībai rādīs, cik labi īstenībā var dzīvot ar minimālo algu, un tas savukārt var izraisīt kaitīgu jautājumu par to, vai Saeimas deputātiem vispār ir vajadzīga lielāka alga par viņu priekšgājēju noteikto minimālo?

Kā ir, Bondara kungs, ierosināsiet attiecīgu likumprojektu?    

It sevišķi ja valstī vairāk nekā ceturtdaļai strādājošo ikmēneša ienākumi ir mazāki par minimālo algu.

6 Komentāri


 1. kg
  2018-11-21

  Sen jau viņiem vajadzēja sēdēt VISIEM uz minimālās algas!Lai izjūt to kā izdzīvot!Un tad ja celtu minimālo,arī tautai tā būtu,un tas būtu godīgi!Nevis apejot likumus zagt,neko nedarīt,visu izpārdot un uzdzīvot!Ciest vairs nevar šo netaisnību!!!

 2. med darb,
  2018-11-21

  Taisniba lai pastrada par minimalo algu !

 3. m,paligs!
  2018-11-21

  Kas mes neesam cilveki ,mes stradajam par minimalo !!!!

 4. lauris
  2018-11-21

  kungu gads nekad nedzivos ta ,jo vini ta nav radusi ,vini tik mak dzivot pie pilnas siles !

 5. Sanita
  2018-11-22

  Tas nekad nebūs,likums ir par labu deputātiem ,tautai kas paliks.????

 6. Alla
  2018-11-22

  Tauta kalpo , kam? Deputātiem.Mums nevajag , mēs pierādām nabagi. Bet Latvija ir ne tikai deputāti, LATVIJAS TAUTA arī.

Tavs komentārs par rakstu: