• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Ēriks Kalnmeiers un Jānis Bordāns.Ēriks Kalnmeiers (pa kreisi) un Jānis Bordāns. Viens no viņiem te ir lieks. Ekrānšāviņš: Youtube.com

Bordāns pierāda, ka Tieslietu ministrija ir pilnīgi lieka!

Tas, ka tieslietu ministram Jānim Bordānam un viņa sīkpartijai ar zīmīgo abreviatūru JKP aktīvi nepatīk ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers, sabiedriskā aspektā ir pilnīgs štrunts. Taču nepavisam nav sīkums rezultāts, ar kādu abu amatvīru stīvēšanās beigusies. Bordāns ir pārliecinoši pierādījis, ka Tieslietu ministrija ir pilnīgi bezjēdzīgs veidojums. Tās likvidēšana būtu lielisks veids, kā ietaupīt nodokļu naudu.

Dzintars Zaļūksnis

Godīgi sakot, ne mirkli nešaubījos, ka Augstākās tiesas (AT) plēnums atzīs: Kalnmeiera atstādināšanai no amata nav pamata. Un runa pilnīgi noteikti nav par to, kāda attieksme pret  pašreizējo ģenerālprokuroru ir AT priekšsēdētājam Ivaram Bičkovičam un vai viņš ir vai nav “pierunājis” savus kolēģus, kuri par Kalnmeiera atstāšanu amatā bijuši vienbalsīgi, noraidot 39 Saeimas deputātu sašūtās apsūdzības.

Skaidrs, ka jebkurā valsts iestādē ir savas problēmas, arī Ģenerālprokuratūrā. Taču Kalmeiers nekad arī nav teicis, ka viņa vadītā iestāde ir paradīze, bet visi prokurori – eņģeļi.

Problēmas, bez šaubām, ir arī Bordāna vadītajā Tieslietu ministrijā. Pareizāk sakot, Bordāns nu visiem ir parādījis, ka pati Tieslietu ministrija ir viena problēma. Sakiet, lūdzami, ar ko šī ministrija nodarbojas, ja pat tik vienreizējā, ministram principiāli svarīgā jautājumā viņš tiesnešus nespēj piedabūt savā pusē? Visas runas par tiesu neatkarību šādā kontekstā ir pašattaisnošanās mēģinājums, Bordāna kungs!

Ko tad tādu īpašu var ietekmēt Tieslietu ministrija – citiem vārdiem sakot, ar ko tā vispār nodarbojas –, ja tiesu sistēma darbojas ārpus ministrijas kompetences (un tā tam arī jābūt!)?  

No tiesu sistēmas skatupunkta – kam vajadzīgs Bordāna politbirojs? Lai dotu tiesām politiskus norādījumus? Bez tādiem tās var brīnišķīgi iztikt. Pārējās Tieslietu ministrijai pakļautās iestādes bez lieliem izdevumiem var nolikt zem Iekšlietu ministrijas, nekustamā īpašuma nodokļa bāzi un kadastrālās vērtības var rēķināt, piemēram, Ekonomikas ministrija, bet Tiesu namu aģentūras loģiskākā vieta vispār ir VAS “Valsts nekustamie īpašumi” struktūrā.

Kas paliek pāri? Tikai pats Jānis Bordāns un viņa sīkpartijas ambīcijas. Nudien, pārāk dārgs prieks ne īpaši bagātajai Latvijai!     

Tavs komentārs par rakstu: