• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Aleksandrs BrandavsNu, gaišs cilvēks tas Aleksandrs Brandavs! Foto: LETA/protesti.lv

Brandavs: personīgas vai «mafijas» nepatikšanas?

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) aizdomās par kukuļošanu aizturējis, iespējams, Rīgas sabiedriskā transporta “pelēko kardinālu” Aleksandru Brandavu.

InfoTOP.lv, izmantojot LETA materiālus

KNAB 6. martā sācis kriminālprocesu par valsts un privāto akcionāru kopuzņēmuma SIA “Rīgas karte” amatpersonas izdarītiem, iespējams, noziedzīgiem nodarījumiem, proti, kukuļdošanu un starpniecību kukuļošanā. Krimināllietas materiāli satur ziņas par kukuļa nodošanu starpniekam tālākai nodošanai amatpersonām, lai tās, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu darbības kukuļa devēja interesēs.

Krimināllietas izmeklēšana šobrīd ir sākuma stadijā. Detalizētāku informāciju par konkrēto kriminālprocesu KNAB sniegs, līdzko tas būs iespējams, nekaitējot izmeklēšanas interesēm.

Personu var aizturēt uz laiku līdz 48 stundām. Pēc tam izmeklēšanas iestāde var izlemt, vai nepieciešams piemērot drošības līdzekli. Bargākais drošības līdzeklis ir apcietinājums, par ko pēc izmeklēšanas iestādes ierosinājuma lemj tiesa. Drošības līdzekli var piemērot tikai tad, ja persona atzīta par aizdomās turēto.

Profesionāls kordiriģents (no turienes viņa palama zelta diriģents), partijas “Gods kalpot Rīgai” biedrs, bet faktiski virs visām RD partijām stāvošaisBrandavs ir valdes loceklis SIA “Rīgas karte”, Elektronisko norēķinu un projektu daļas vadītājs “Rīgas satiksmē” (RS) un patiesā labuma guvējs uzņēmumā “Rīgas mikroautobusu satiksme”.

“Rīgas karte” uztur transporta e-talonu sistēmu, autostāvvietu aparātus un termināļus skolu ēdnīcās, kuros bērni pīkstina savas “Rīdzinieka kartes”, lai saņemtu bezmaksas pusdienas.

Pērn šim sadarbības partnerim RS maksāja 27,7 miljonus eiro, turklāt katru gadu summa arvien pieaug. Piemēram, par e-talonu sistēmas uzturēšanu sabiedriskajā transportā pērn samaksāti 15 miljoni eiro, lai gan ieņēmumi no biļetēm ir aptuveni 40 miljoni eiro. Savukārt par termināļiem skolu ēdnīcās RS par katru maksā “Rīgas Kartei” 60 eiro īri mēnesī jeb 720 eiro gadā, lai gan šāda iekārta ir nopērkama par 485 eiro. Līgums ar “Rīgas Karti” noslēgts līdz 2020. gada beigām.

InfoTOP.lv jau rakstīja, ka Rīgas domes visai dīvainā sadarbība ar Brandavu sākās pirms vairāk nekā 10 gadiem (šeit). Ja Brandavs “sāks runāt”, nepatikšanas draud ne tikai viņam personīgi, bet arī vairākām Rīgas domes un arī valsts amatpersonām, kuras nevarēja nebūt “lietas kursā” par elektroniskās norēķinu sistēmas ieviešanu “Rīgas satiksmē”.

Tavs komentārs par rakstu: