• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Terēza Meja niknaTerēzu Meju šoreiz ir "uzmetuši" pašas partijas biedri. Foto no: freemalaysiatoday.com

«Breksita» migla ietin Mejas valdību

Britu politiķi ir pierādījuši, ka viņu galvās joprojām “sēž impērija” un viņi nespēj pieņemt kompromisus: parlamenta balsojumā deputāti neatstāja nekādas cerības premjerministres Terēzas Mejas (Theresa May) ar milzu grūtībām izcīnītajam “Breksita” vienošanās projektam, kuru jau ir apstiprinājusi Brisele un lielākā daļa Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu.

Mejas panāktās vienošanās par izstāšanās nosacījumiem no ES projektu atbalstīja tikai 202 deputāti, bet 432 likumdevēji to noraidīja.Tā ir smagākā sakāve, kādu visā Lielbritānijas vēsturē piedzīvojusi jebkura pie varas esoša valdība. Balsojumā pret Mejas panākto vienošanos opozīcijai pieslējās 118 premjeras pārstāvēto toriju, un normālā situācijā pēc šādas graujošas sakāves uzreiz sekotu premjera demisija.

Tomēr Meja uzreiz pēc balsojuma ļāvusi noprast, ka viņa amatu negrasās pamest. Premjerministre piedāvājusi starppartiju konsultācijas par turpmāko rīcību "Breksita" nodrošināšanai.

"Apakšnams ir runājis, un valdība to ņems vērā," pēc balsojuma atzina premjere. "Ir skaidrs, ka apakšnams neatbalsta šo vienošanos, taču šī vakara balsojums mums neko nepasaka par to, ko tas atbalsta."Viņa piebilda, ka nav skaidrs pat tas, vai parlaments cienīs britu tautas lēmumu par izstāšanos no ES.

Tikmēr opozīcijā esošo leiboristu līderis Džeremijs Korbins (Jeremy Corbyn) jau iesniedzis pieprasījumu balsot par neuzticības izteikšanu Mejai, jo viņas valdība cietusi "katastrofālu" sakāvi.Neuzticības balsojums gaidāms 16. janvārī.

Ja Meja neuzticības balsojumā zaudēs, parlamentam būs 14 dienas, lai atrastu viņas pēcteci, kas baudītu likumdevēju vairākuma atbalstu. Pretējā gadījumā būs jāizsludina pirmstermiņa vēlēšanas.

Tavs komentārs par rakstu: