• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Junkers sēž, Meja stāvJunkers: ko jūs īsti gribat, Terēza? Foto: Emmanuel Dunand/AFP

«Breksits»: ko grib britu impērijas mantinieki un ko grib Junkers?

Lielbritānijas impērijas mantinieki – parlamenta apakšpalāta (House of Commons) – ar pavisam nelielu balsu vairākumu ir noraidījuši ideju par izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) bez vienošanās. Varētu pieņemt, ka saprāts ir uzvarējis, tomēr pārliecības, ka briti ir “nākuši pie prāta” nepavisam nav.

InfoTOP.lv, izmantojot LETA materiālus     

Deputāti nobalsoja par likuma grozījumiem, kas pilnībā izslēdz Lielbritānijas izstāšanos no ES bez sarunu ceļā panāktas izstāšanās vienošanās. Pret bezvienošanās “Breksitu” balsoja 312 deputāti, bet šādu iespēju atbalstīja 308. Tas liecina, ka ekonomiski apsvērumi gandrīz pusei parlamenta deputātu šķiet mazsvarīgāki nekā “britāniskā pašcieņa” un “džentlmeņa gods”?

Atbalstītie grozījumi izslēdz izstāšanos bez vienošanās ne tikai noteiktajā beigu termiņā 29. martā, bet principā.

14. martā parlamentam būs jābalso par “Breksita” atlikšanu.Ja Lielbritānijas parlaments izšķirsies par “Breksita” atlikšanu, tam vēl nepieciešama visu pārējo 27 ES dalībvalstu piekrišana.

ES dalībvalstu līderi par to varētu lemt 21. un 22. maijā Briselē paredzētajā samitā. Tomēr pat pozitīva lēmuma gadījumā “Breksitu” varētu atlikt uz ļoti neilgu laiku, un Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers (Jean-Claude Juncker) ir uzsvēris, ka Lielbritānijas izstāšanās no bloka “jāpabeidz” līdz Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām, kas gaidāma maija beigās.

Diezin vai šis “Junkera novēlējums” tiks izpildīts, taču EK prezidents jau no sākta gala ir savu iespēju robežās steidzinājis Lielbritānijas iztāšanos un noteikti pacentīsies visu “nodarīt” līdz savu pilnvaru beigām šā gada decembrī.

Tavs komentārs par rakstu: