• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Piekrastes zvejas laiva.Latvijas piekrastes zvejniekiem lašu un mencu kvotas vairs vajadzīgas tikai tālākpārdošanai. Foto no: saulkrasti.lv

Brētliņu nozveju nāksies samazināt par 20%

Eiropas Komisija pieņēmusi priekšlikumu par 2023. gada zvejas ierobežojumiem Baltijas jūrā. Paredzēts, ka reņģu zveja Rīgas jūras līcī tiks samazināta par 4%, bet brētliņu zveja jūrā par 20%, ziņo lsm.lv.  

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus   

Latvijas zvejniekiem komerciāli svarīgākās zivju sugas ir reņģes un brētliņas. Bioloģiskās daudzveidības un ilgtspējīgas zivsaimniecības labad nākamgad šo sugu zveju plānots samazināt. Rīgas jūras līcī reņģu zveju par 4%, bet brētliņu zveju visā Baltijas jūrā par 20%.

Latvijas Zivsaimnieku asociācijas izpilddirektors Viesturs Ūlis skaidro: “Es domāju, ka liela ietekme nebūs, jo mums jau trīs gadus iepriekš bija samazinājums par 20%. Attiecīgi divus gadus atkal pieauga par 20, 18. Var teikt, ka viņš staigā tādā trīs gadu periodā uz augšu, uz leju, nu un zvejnieki ar to rēķinās, ka tāda zveja arī būs.”

Situācija ar reņģu krājumu Rīgas jūras līcī kopumā jau vairākus gadus esot laba. Tāpēc zvejas samazinājums tieši līcī par 4% nebūšot sāpīgs. Turklāt Baltijas jūrā kopumā – tas ir ārpus Rīgas jūras līča – reņģu nozveja tiks palielināta par 14%.

Citāda situācija ir ar brētliņu zveju. Pašreizējais Eiropas Komisijas piedāvājums samazināt brētliņu nozveju Baltijas jūrā par 20% ir saistīs ar to, ka šī zivju suga ir mencas barības suga. Un tā kā mencas krājums nav labā stāvoklī, brētliņas esot vajadzīgas mencas atjaunošanai. Diskusijas par konkrētiem ierobežojumiem turpināsies vēl septembrī. Plānots, ka gala lēmums tiks pieņemts 17. vai 18. oktobrī, kad piedāvājumu izskatīs ES Padome.

Tavs komentārs par rakstu: