• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Trēza Meja ar šampanieša glāziTerēzai Mejai īstais laiks saglabāt dažas liekas nervu šūnas. Foto no: sky.com

«Brexit» notiks daudzmaz kontrolēti vai briti vienošanos tomēr izjauks?

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja (Theresa May) ir paziņojusi, ka kabineta locekļi pēc vētrainām debatēm tomēr piekrituši viņas saskaņotajam vienošanās projektam par izstāšanos no Eiropas Savienības (ES).

"Kabinets kolektīvi lēmis, ka valdībai jāatbalsta izstāšanās līguma projekts," pēc piecas stundas ilgušās sēdes žurnālistiem pie Daunigstrītas desmitā nama pavēstīja Meja. "Esmu stingri pārliecināta, ka izstāšanās vienošanās ir labākais, ko bija iespējams panākt," piebilda premjere, kamēr protestētāji, kas bija sapulcējušies gabaliņu tālāk, skandēja pret "Breksitu" vērstus saukļus.

Tomēr Meju vēl gaida smagais uzdevums panākt arī parlamenta piekrišanu "Breksita" (Brexit) vienošanās projektam. Eiroskeptiski noskaņotie deputāti premjeres vadīto konservatīvo rindās jau paziņojuši, ka Meja esot padevusies Briselei un ka viņi balsos pret panākto vienošanos.

Savukārt Ziemeļīrijas Demokrātiskā unionistu partija (Democratic Unionist Party, DUP), no kuras ir atkarīgs Mejas parlamentārais vairākums, paziņojuši, ka balsos pret jebkuru vienošanos, kurā provincei būs paredzēti citādi noteikumi nekā pārējai Apvienotajai Karalistei. Arī opozīcijā esošo leiboristu (Labour Party) līderis Džeremijs Korbins (Jeremy Corbyn) Mejas panākto vienošanos nosaucis par "paviršu".

Vēl pirms Mejas paziņojuma sabiedriskās raidorganizācijas BBC politiskas redaktors norādīja, ka sašutums eiroskeptiski noskaņoto toriju vidū esot tik liels, ka viņi, visticamāk, pieprasīs partijā balsojumu par neuzticības izteikšanu konservatīvo līderei.

Tavs komentārs par rakstu: