• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Mairis Briedis aci pret aci ar Junjeru Dortikosu.Mairis Briedis aci pret aci ar Junjeru Dortikosu. Foto no: ringside24.com

Briedis ar Dortikosu kausies Rīgā

Pasaules boksa supersērijas (World Boxing Super Series, WBSS) organizators Kalle Zauerlands (Kalle Sauerland) ir paziņojis, ka cīņa pirmā smagā svara kategorijā (Cruiserweight, līdz 200 mārciņām jeb 90,7 kg) starp Mairi Briedi un kubieti Junieru Dortikosu (Yunier Dorticós) notiks 21. martā Latvijas galvaspilsētā Rīgā.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas un ārvalstu plašsazoņas līdzekļu materiālus

„WBSS fināli ir kaut kas ļoti īpašs, kaut kas maģisks,” pauž Zauerlands. „Un mēs esam ļoti lepni rīkot mūsu pirmā smagā svara kategorijas finālu vienā no pasaules jaunajām boksa galvaspilsētām.”

Cīņas galvenā balva skatītājiem pirms dueļa būs apskatāma ringa malā, bet, kā vēsta organizatori, šogad to uzvarētājam pasniegs īpašs viesis. Iepriekš šis gods ļauts Muhameda Ali (Muhammad Ali) ģimenes locekļiem, kā arī vairākām boksa leģendām.

Briedis, kurš janvārī svin 35.dzimšanas dienu, profesionālā boksera karjerā izcīnījis 26 uzvaras, no kurām 19 bijušas ar nokautu, un cietis vienu zaudējumu WBSS pirmās sezonas pusfinālā Rīgā pret ukraini Oļeksandru Usiku (Олександр Усик).

32 gadus vecais  Dortikoss, kurš sava graujošā sitiena dēļ ieguvis iesauku „Doktors Nokauts” (Dr. Knock-out), izcīnījis 24 uzvaras, turklāt 22 no tām uzvarot priekšlaicīgi, un arī piedzīvojis vienu zaudējumu – nedēļu pēc Brieža zaudējuma Usikam kubietis Sočos otrā WBSS pusfinālā ar nokautu zaudēja krievam Muratam Gasijevam (Мурат Гасиев).

Sagaidāms, ka bokseri finālā cīnīsies par pašlaik Dortikosam piederošo Starptautiskās boksa federācijas (International Boxing Federation, IBF) pasaules čempiona jostu un WBSS uzvarētāja balvu – Muhameda Ali trofeju (Muhammad Ali Trophy).

Pēc tam, kad Pasaules boksa padome (World Boxing Council, WBC) par pamatotām atzina poļu boksera Kšištofa Glovacka (Krzysztof Głowacki) pretenzijas par Briedim zaudēto pusfināla cīņu, WBA noteica, ka supersērijas pusfinālā Briedis ar Glovacki vēlreiz cīnīsies par WBC un Pasaules boksa organizācijas (World Boxing Organization, WBO) pasaules čempiona jostām. Tomēr cīņas dienā WBC nespēja vienoties ar WBSS organizatoriem, titulcīņu pēdējā brīdī atsauca titulcīņu un WBO pasaules čempiona jostu 2019. gada novembrī Briedim atņēma.

Tavs komentārs par rakstu: