• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Bruņoti policisti un ielas kafejnīca BriselēPēc terora aktiem Briselē. Foto: David Rose/Telegraph

Brisele sāk atgūties no murga

Pasaules ziņu aģentūras informē, ka Beļģijas un Eiropas Savienības (ES) galvaspilsēta Brisele sāk atgūties no 22. martā piedzīvotā murga, kad teroristu sarīkotos sprādzienos gāja bojā vairāki desmiti un ievainojumus guva gandrīz 200 cilvēku. Ietekmīgā ASV žurnāla “Time” versiju par notikumiem varat lasīt šeit

Briselē 22. marta rītā ap plkst. 8:00 pēc vietējā laika teroristi sarīkoja kopumā trīs sprādzienus – pirmos divus Briseles starptautiskajā lidostā (Zaventem airport), bet trešo – Malbēkas metro stacijā (Maelbeek station) netālu no ēkām, kurā izvietotas ES institūcijas. Tieši sprādzienā metro stacijā ir visvairāk bojāgājušo un ievainoto.

Beļģijas federālais prokurors Frederiks van Lēvs (Frederic Van Leeuw) šos sprādzienus ir kvalificējis kā terora aktus un izsludinājis valstī augstāko terora draudu līmeni. Briselē tika apturēts sabiedriskais transports, bet daudzas lidsabiedrības – tostarp arī Latvijas nacionālā aviosabiedrība “airBaltic” – uz laiku ir atcēlušas reisus uz Briseli un no tās.

Atbildību par terora aktiem Briselē ir uzņēmusies džihādistu kustība “Islāma valsts” (Islamic State, IS), kura paziņojusi, ka tās kaujinieki ir atklājuši uguni Briseles lidostā un pēc tam aktivizējuši “pašnāvnieku jostas”. Policija par aizdomās turamajiem uzskata trīs personas, kas vēl nav identificētas. IS terora aktus Briselē saista ar aizdomās par līdzdalību terora aktos Parīzē turētā Salā Abdesalama (Salah Abdeslam) apcietināšanu, kas notika 18. martā Briselē.

Beļģijas iekšlietu ministrs Jans Jamons (Jan Jambon) ir atzinis: lai arī varas iestādes apzinājušās, ka ir iespējami teroristu uzbrukumi, tās nevarējušas iedomāties, ka tie būs tik vērienīgi. Iekšlietu ministrijai nebijis nekādas informācijas par terora aktu plānošanu Briselē. “Mēs esam informējuši Eiropas Komisiju, ka mēs uz laiku atkāpjamies no Šengenas noteikumiem,” paziņoja Jambons.

Nākamajā dienā pēc terora aktiem Briselē joprojām ir iestrēguši tūkstošiem ceļotāju, taču pilsētā pamazām sāk atgriezties ierastā kustība, pakāpeniski tiek atjaunoti arī sabiedriskā transporta reisi.

Tavs komentārs par rakstu: