• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Boriss Džonsons sejas maskāLielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons kovidu ir pārslimojis un var no tā nebaidīties. Foto: AP/newindianexpress.com

Briti ar «uzpurņiem» un 100 mārciņu sodiem

“Brīvdomīgā” Lielbritānija, kura nekādi nespēj vienoties ar Eiropas Savienību (ES) par abpusēji pieņemamu izstāšanās (Brexit) līgumu, savu oriģinalitāti demonstrē arī cīņā pret koronavīrusu un tā izraisīto slimību “Covid-19”.

Matīss Miers, īpaši InfoTOP.lv

Lielbritānijā  ir inficējušies kopumā vairāk nekā 300 tūkstoši cilvēku (tostarp infekciju piedzīvojis arī premjerministrs Boriss Džonsons (Boris Johnson) un viens otrs karaliskās ģimenes loceklis). Vairāk nekā 45 tūkstoši “Covid-19” slimnieku Apvienotajā Karalistē ir miruši. Atbilstoši koronavīrusa izplatīšanās rādītājiem Lielbritānija patlaban ir desmitajā vietā pasaulē.

Tomēr briti ir pilni apņēmības “izbeigt pandēmiju” un pamazām atcelt vairākus mēnešus ilgos kovidpanikas laika ierobežojumus. Lai to izdarītu, valdība ir ķērusies vērsim pie ragiem un noteikusi, ka no 24. jūlija publiskās vietās – izņemot restorānus un citas sabiedriskās ēstuves – obligāti jāvalkā sejas aizsegs! Veselības iestādes esot norādījušas, ka šis esot visvieglākais veids, kā citam citu aizsargāt no vīrusa izplatīšanās, karaliskās raidstacijas BBC interneta vietnē stāsta Džonsons. 

Masku nēsāšanu rūpīgi uzrauga policija, un par sejas aizsega nelietošanu polismenim ir tiesības neuzpurņotajam pilsonim uzlikt līdz 100 sterliņu mārciņu sodu (šeit). Salīdzinot ar Latvijā noteikto maksimālo soda naudu 2000 eiro, kārtīgam anglim tā varētu būt tīri pieņemama summa. Sevišķi, ja izmanto izdevību soda naudu nomaksāt 14 dienu laikā, saņemot 50% atlaidi.

Tomēr, kā jūs droši vien nojaušat, ne jau bailes no soda ir tās, kas īstu džentlmeni un lēdiju mudina rīkoties pareizi.

Tiesa, pirmo dienu maskās briti ir pavadījuši visai haotiski un nervozi, jo nav pat īsti skaidrs, kur tās ir obligātas, kuriem pilsoņiem tās ir obligātas, un kuri bez tām var iztikt. Likumā noteikti vairāki ne visai skaidri formulēti izņēmumi, un policija neliek uzrādīt, piemēram, izziņu, ka konkrētajam pilsonim sejas aizsegs sagādā psiholoģisku diskomfortu.

Taču jāatceras, ka normālā valstī – un Apvienotā Karaliste sevi par tādu uzskata –, vara uzticas cilvēkiem un otrādi. Tāpēc jādomā, ka problēmas ātri izlīdzināsies un nervozitāte noplaks. Jebkurā gadījumā kovidpanika nebūs mūžīga. Ne Lielbritānijā, ne Latvijā.    

Tavs komentārs par rakstu: