• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Terēza MejaTerēza Meja: ja jūs šitā, tad sarīkosim jums Midsomeru! Foto no: mondoweiss.net

Briti ir lepni putni un uzskata, ka Eiropai «jādanco pēc viņu stabules»

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja (Theresa May) piektdien pieprasīja, lai Eiropas Savienība (ES) nāk klajā ar jaunu piedāvājumu tam, kā būtu jānotiek Lielbritānijas aiziešanai no bloka, pretējā gadījumā tā riskē, ka abas puses paliks iestrēgušas strupceļā, kas var novest pie "Breksita" bez vienošanās.

"Šajā vēlajā sarunu posmā ir nepieņemami vienkārši noraidīt otras puses priekšlikumus bez detalizētiem paskaidrojumiem un saviem priekšlikumiem," norādīja Meja.

"Tāpēc mums ir jādzird no ES, kas ir īstie jautājumi un kas ir to alternatīvas, lai mēs varam par to diskutēt," norādīja premjere. "Līdz tas nebūs noticis, mēs nevaram panākt progresu."

Eiropadomes prezidents Donalds Tusks (Donald Tusk) apgalvojis, ka Lielbritānijas priekšlikumi "grautu vienoto tirgu".

"Viņš nepaskaidroja kā, nebija nekādu detaļu un viņš nenāca klajā ne ar kādiem saviem priekšlikumiem," norādīja Meja. "Tātad – mēs esam strupceļā."

Iestrēgušajās sarunās ir "divas lielas problēmas", uzsvēra premjere. Lielbritānijas nākotnes tirdzniecības attiecības ar ES un noregulējums kārtībai uz Īrijas robežas, ja "Breksits" tiek aizkavēts vai arī ja puses nespēj vienoties.

ES vēlas saglabāt Īrijas robežu atvērtu, "faktiski paturot Ziemeļīriju [ES] muitas ūnijā", skaidroja Meja.

"Kā es to jau esmu teikusi, tas ir nepieņemami," norādīja premjere. "Mēs tam nekad nepiekritīsim. Tas nozīmētu mūsu valsts salaušanu."

"Mums ir nepieciešama nopietna iesaistīšanās, lai sarunās atrisinātu šīs divas problēmas," viņa norādīja. "Mēs esam gatavi."

Tavs komentārs par rakstu: