• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Britu Otrā pasaules kara veterāns 101 gada vecumā labo pasaules rekordu izpletņlēkšanā.Britu Otrā pasaules kara veterāns 101 gada vecumā labo pasaules rekordu izpletņlēkšanā. Foto: SKYDIVE BUZZ

Britu Otrā pasaules kara veterāns 101 gada vecumā labo pasaules rekordu izpletņlēkšanā

LETA-AP

101 gadu vecs Normandijas desanta veterāns svētdien kļuvis par vecāko cilvēku pasaulē, kurš izlēcis ar izpletni.

Braisons Viljams Verdans Heiss (Bryson William Verdun Hayes) izlēca ar izpletni lidlaukā Hanitonā, Anglijas dienvidrietumos. Viņš lēca kopā ar saviem ģimenes locekļiem - dēlu, mazdēlu, mazmazdēlu un mazmeitu.

Būdams 101 gadu un 38 dienas vecs, Heiss pārspēja līdzšinējos Ginesa pasaules rekordu, kas piederēja kādam kanādietim, kurš 2013.gadā izlēca ar izpletni 101 gada un trīs dienu vecumā.

Heiss sacīja, ka vēlējies izlēkt ar izpletni jau 90 gadu vecumā, bet toreiz sieva viņu atrunājusi. Savu ieceri viņam izdevies realizēt 100 gadu vecumā.

Otrā pasaules kara laikā Heiss dienēja britu armijā un viņš piedalījās Normandijas desantā.

1944.gada 6.jūnijā - tā dēvētajā D-dienā - britu, amerikāņu un kanādiešu vienības, kā arī karavīri no Francijas un citām nacistu okupētajām valstīm šķērsoja Lamanša šaurumu un rītausmā izsēdās Normandijas pludmalēs.

Līdz dienas beigām Francijā bija izsēdušies aptuveni 156 000 sabiedroto karavīru. Kaujās krita aptuveni 10 000 sabiedroto karavīru un tūkstošiem franču civiliedzīvotāju. Vācija zaudēja ap 4000-9000 karavīru.

Sabiedroto karavīru izsēšanās Normandijā iezīmēja sākumu nacistu karaspēka atspiešanai Eiropā un palīdzēja nākamajā gadā izbeigt Otro pasaules karu.

Tavs komentārs par rakstu: