• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Mišels Barnjē skūpsta roku Terēzai MejaiMišels Barnjē skūpsta roku Terēzai Mejai, taču piekāpties negrasās. Foto: Vincent Kessier/Reuters

Britu parlaments uzskata, ka «Breksita» jautājumā piekāpsies visa pārējā Eiropa

Demonstrējot īsti britisku stūrgalvību, Lielbritānijas parlamenta apakšpalāta (House of Commons) atkārtoti noraidījis premjerministres Terēzas Mejas (Theresa May) panākto vienošanos ar Briseli par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības jeb “Breksitu”.

InfoTOP.lv, izmantojot LETA materiālus

Pret vienošanos balsoja 391 deputāts, bet par – 242, un tādējādi tā noraidīta ar 149 balsu pārsvaru. Arī šoreiz pret vienošanos līdz ar opozīciju balsoja daudzi eiroskeptiski noskaņotie Mejas vadītās Konservatīvās un unionistu partijas (Conservative and Unionist Party) deputāti. Šoreiz pret vienošanos balsoja 75 toriji (janvārī tādu bija 118).

Arī Ziemeļīrijas Demokrātiskā unionistu partija (Democratic Unionist Party, DUP), no kuras ir atkarīgs Mejas valdības parlamentārais vairākums, atkārtoti balsoja pret vienošanos.

Pēc vienošanās noraidīšanas 13. martā paredzēts balsojums par aiziešanu no ES bez vienošanās un kā plānots, 29. martā (30. martā pēc Latvijas laika).

Ja deputāti noraidīs arī bezvienošanās “Breksitu”, tad 14. martā viņiem tiks dota iespēja balsot par "Breksita" sarunu pagarināšanu.

Meja jau apstiprinājusi, ka tālākie balsojumi notiks, kā paredzēts, piebilstot, ka toriju deputātiem, balsojot par bezvienošanās “Breksitu”, tiks ļauts brīvais balsojums.

Savukārt opozīcijā esošo leiboristu līderis Džeremijs Korbins (Jeremy Corbyn) paziņojis, ka tagad Mejai būtu jāizsludina pirmstermiņa vēlēšanas.

Eiropadomes prezidenta Donalda Tuska pārstāvis ir paziņojis, ka vienošanās noraidīšana "ievērojami" palielinājusi bezvienošanās “Breksita” iespēju.

Arī ES “Breksita” sarunu delegācijas vadītājs Mišels Barnjē (Michel Barnier) tviterī norādījis, ka Brisele izdarījusi visu, lai palīdzētu Mejai panākt vienošanās apstiprināšanu. Viņš piebildis, ka situācija, kas tagad izveidojusies, jāatrisina pašai Londonai, kamēr ES tagad svarīgākais ir sagatavoties iespējamajam bezvienošanās “Breksitam”.

Tomēr Eiropas Komisijas (EK) prezidenta Žana Kloda Junkera (Jean-Claude Juncker) pārstāve paziņojusi, ka ES dalībvalstis esot gatavas izskatīt “pamatotu” Lielbritānijas lūgumu “Breksitu” atlikt.

Tavs komentārs par rakstu: