• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Ragana un lācis pie putras katlaMeteņa putras ēdāji. Foto: LEBM

Brīvdabas muzejā aicina Metenis

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs svētdien, 21. februārī no plkst. 12:00 līdz 16:00 piedāvā lieliem un maziem apmeklētājiem tērpties maskās, lai ar maskoto gājienu, jautrām dziesmām un dejām folkloras kopu pavadībā, vizināšanos haskiju pajūgā un putras ēšanu, svinētu Meteņa dienu.

Kurzemes zemnieka sētas laidarā darbosies Masku darbnīca, Nidas dūmistabā Daugmales Jāņa vadībā un uzraudzībā notiks sveču liešana, kalējs, Vilnis Vincēvičssmēdē rādīs aroda trikus un stiķus, turpat būs iespēja nobaudīt gardu drātsalu. Visu pasākuma laiku apmeklētājiem būs iespēja vizināties sešu suņu pajūgā, kā arī stalti jāt zirga mugurā pie Vidzemes sētas, bet Kurzemes zemnieka sētā kopā ar rotaļnieku Aldoni Baldiņu tiks rīkotas senās lauka spēles.

Folkloras kopa “Rija” plkst. 13:00 skaļi dziedot un dejojot dosies no Galvenajiem vārtiem uz Kurzemes zemnieka sētu, kur ies rotaļās, dejos un dziedās kopā ar muzeja apmeklētājiem. Savukārt plkst. 14:15 ar skaļām Meteņa dziesmām un maskotiem ļaudīm – folkloras kopa “Zvīgzna” turpinās iesākto, lai plkst. 15:30pie Pūnītes baudītu gardo Meteņa ēdienu – putru.

No aukstuma pasargās karsta tēja, kā arī silta maltīte Priedes krogā un pie Pūnītes.

Metenis ir pavasara un saimnieciskā gada sākuma vēstnesis. Meteņi ir gada vispriecīgākie svētki un lielākais ķekatu laiks. Tradīcijas vēsta, ka šajā dienā jāstaigā no sētas uz sētu, lai lini garāki augtu un jāmet bērni pāri žogam, lai tie nenoguļ skolā iešanu.  Jāmānās, jālielās, jāmaskojas un “jābučo mironis”.

Tavs komentārs par rakstu: