• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Ķirbji un ziedi Brīvdabas muzejāRudens raža. Foto: Edijs Pālens/LETA

Brīvdabas muzejā – tradicionālie Rudens ražas svētki

Svētdien, 27. septembrī no plkst. 10:00 līdz 16:00 Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā norisināsies tradicionālie Rudens ražas svētki ar ražas tirdziņu, kulšanas darbiem, ķirbju zupas dueli.

Brīvdabas muzeja Ražas svētki ir tradicionāls pasākums, kas iezīmē rudens sezonas sākšanos, kad dārza darbi apdarīti un sēņu grozi pielasīti, mājās krājas rudens veltes.

Gadatirgus laukumā būs iespējams apskatīt un iegādāties zemnieku dārzos izaudzētos labumus, gaļas kūpinājumus, kā arī sieru. Varēs nopirkt medu, zāļu tējas un dažādus amatniecības izstrādājumus – groziņus sēņošanai un ogošanai, keramikas izstrādājumus un koka karotes šīs vasaras pēdējā ievārījuma gatavošanai.

No plkst. 11:00 līdz plkst. 14:30 Rudens ražas svētku laikā apmeklētājus ar „rudenāju” dziesmām priecēs Katlkalna III Starptautiskā festivāla dalībnieki – folkloras kopas no Igaunijas “Luu-Tuur”, „Rēvele” (Igaunija – Latvija), Lietuvas „Medgrinda”, Baltkrievijas “Guda”, kā arī, protams, no Lartvijas novadiem – Katlakalna „Rāmupe”, „Grodi” un „Garataka” no Rīgas, Bārbeles “Tīrums” un citi.

Ap 15:00 muzeja darbinieku un draugu gatavotās ķirbju zupas garšas duelis ar profesionāļiem no kafejnīcas „Piepe”. Galvenie ieguvēji no šīs cīkstēšanās būs Dzīvnieku pansijas „Ulubele” iemītnieki.

Ieejas biļešu cenas Rudens ražas svētkos:  pirmsskolas vecuma bērniem ieeja bezmaksas, 1.42€ skolēniem, 2.13 € studentiem, 2.85 € pensionāriem, 4.27 € pieaugušajiem,  8.54 € ģimenes biļete (2 pieaugušie un 1–4 bērni līdz 18 gadu vecumam vai viena daudzbērnu ģimene). Pie Galvenajiem vārtiem darbojas maksas stāvvieta. Pie Rietumu vārtiem – bezmaksas.

Tavs komentārs par rakstu: