• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
E-gadatirgus aicina.E-gadatirgus aicina. Foto no: egadatirgus.lv

Brīvdabas muzejs aktīvi tirgojas internetā

Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina pircējus Latvijā un ārzemēs izmantot iespēju iegādāties vietējo amatnieku un mājražotāju darinājumus tirgošanās portālā www.egadatirgus.lv. Pircēji visvairāk iecienījuši darinājumus no tekstila, keramikas, koka, kā arī dažādu veidu rotaslietas.

“Interesi par egadatirgus.lv jo īpaši izrādījuši tautieši ārzemēs – ASV, Lielbritānijā, Vācijā, Zviedrijā, Austrālijā, Īrijā un citur. Tāpēc mums, bankai “Luminor”, ir īpašs prieks, ka ar savām kompetencēm un prasmēm e-vidē varam palīdzēt vietējiem ražotājiem uzsākt tirdzniecību tiešsaistē, sasniedzot gan vietējos klientus, gan arī ārpus Latvijas robežām. Kamēr valstī būs pulcēšanās ierobežojumi un no ārzemēm ieceļojušajiem jāievēro pašizolācija, www.egadatirgus.lv būs pieejams no jebkuras vietas pasaulē vismaz līdz nākamā gada vasarai, kad ceram, ka gadatirgus notiks klātienē, bet portāls kalpos kā amatnieku tirgošanās vieta ikdienā,” stāsta Kerli Gabriloviča, “Luminor” vadītāja Latvijā.

Viņu papildina Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja direktora vietniece Kristīne Kūla: “Novērojot pircēju interesi egadatirgus.lv, varam secināt, ka arī virtuālajā vidē Latvijas amatniecības mīļotāji paliek uzticīgi iecienītajiem tekstila darinājumiem un rotaslietām. Jāņem vērā arī fakts, ka šajās kategorijās piedāvājums sakrīt ar pieprasījumu – tās ir visvairāk pārstāvētās tirgotāju kategorijas. Priecājamies, ka portāls piedāvā arī tādas Latvijā mazāk izplatītas amatniecības darinājumu kategorijas kā stikls un āda, veicinot šo nozaru attīstību,”

Pēdējā mēneša laikā virtuālajam gadatirgum pieteikušies gandrīz 200 amatnieku un mājražotāju no visas Latvijas. Visbiežāk tirgotāju pārstāvētās preču kategorijas ir tekstils (42 %), rotas (19 %), koks un tāss (9 %), keramika (8 %), pārtika un dzērieni (8 %) un  ādas izstrādājumi (7 %).

Pateicoties “Luminor” bankas iniciatīvai, Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja ikgadējais gadatirgus savu 50. jubilejas sezonu sāka e-vidē, sniedzot iespēju tirgotājiem pārdot gada laikā saražoto portālā www.egadatirgus.lv, savukārt pircējiem – iegādāties vietējo amatnieku un mājražotāju darinājumus arī attālināti.

Tirgošanās portāls www.egadatirgus.lv darbojas kā e-katalogs, kurā pircēji no Latvijas un citām valstīm var ērti aplūkot piedāvājumu un sazināties ar meistariem, lai iegādātos izvēlētās preces. Projekta atbalsta DPD Latvija, kas palīdz iegādātajiem darinājumiem ātri un droši nonākt pie pircējiem gan Latvijā, gan citviet Eiropā.

Tavs komentārs par rakstu: