• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Apsnigusi Brīvdabas muzeja ēkaBrīvdabas muzejs ziemā. Publicitātes foto

Brīvdabas muzejs janvārī – izgaismots un viesojoties Berlīnē

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs jau vairākus gadus pēc kārtas piedāvā saviem apmeklētājiem brīnumiem un gaismām vītu vakara pastaigu svaigā gaisā.  Līdz 10. janvārim izmantojiet iespēju un apmeklējiet Brīvdabas muzeju diennakts tumšajā laikā – no plkst. 15:00 līdz 20:00. Pasākuma galvenais uzdevums ir radīt muzejā gaišāku noskaņojumu tumšajos novakaros, padarīt to apmeklētājiem daudz tīkamāku un interesantāku.

Muzejs īpaši aicina apģērbies atbilstoši laika apstākļiem, uzvilkt ērtus apavus, paņemt līdzi siltu tēju un kādu pīrādziņu, kā arī gaismekli, kas noderēs staigājot pa neizgaismotajām takām.

Ēku un objektu izgaismošana sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmijas Latvijas Kultūras koledžas gaismas dizaina 1. kursa studentiem (vadītājs Egils Kupčs).

Janvārī muzejs piedalīsies starptautiskā izstāde Vācijā –  “Zaļā nedēļa Berlīnē” (Internationale Grüne Woche Berlin), kura ir viena no lielākajām pārtikas izstādēm – gadatirgiem Vācijā, kas vērsta tieši uz patērētāju (418,642 tūkst. apmeklētāju 2015. gadā). Izstādes mērķauditorija ir patērētāji no Vācijas un tās kaimiņvalstīm, pārtikas preču pārstāvju vairumtirgotāji un mazumtirgotāji, lauksaimniecības produkcijas importētāji, lauksaimniecības, mežsaimniecības, dārzkopības, un zvejas eksperti, lauksaimniecības politikas un administrēšanas eksperti. 2015. gadā izstādē piedalījās 1731 dalībnieki no 68 valstīm. Izstādē tiks īstenoti radoši pasākumi, iesaistot tajos apmeklētājus. Tie paredzēti, lai popularizētu Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju un senos arodus. Atbilstoši mūsu parašām Latvijas stendā tiks cepta maize, vērti dzintari, taisītas māla svilpītes jeb svilpaunieki un greznas bļodas, kā arī pīti dažādi pinumi no klūgām.

Tavs komentārs par rakstu: