• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Mārtiņdiena Brīvdabas muzejā.Mārtiņdiena Brīvdabas muzejā. Publicitātes foto: LEBM

Brīvdabas muzejs Mārtiņdienu svinēs 13. novembrī

Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā (LEBM) svētdien, 13. novembrī no plkst. 11.00 līdz 15.00 tiks svinēta Mārtiņdiena – ar jautru Mārtiņu masku gājienu, Mārtiņdienas gaiļu izstādi, masku, puzuru, sveču darināšanas darbnīcām, kalēja amata demonstrējumiem, rotaļām, dančiem, informē lsm.lv. 

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus   

Mārtiņdienas pasākumu apmeklētāji Brīvdabas muzejā tiek gaidīti ierodamies latviešu tradicionālajās maskās, bet būs iespēja tās pašiem darināt arī uz vietas: no plkst. 11.00 pie Priedes kroga sāks darboties Mārtiņdienas masku darbnīca, no turienes plkst. 12.00 un 14.00 būs Masku gājiens etno kompānijas “Zeidi” vadībā.

Kurzemes zemnieku sētā no plkst. 11.00 būs Mārtiņdienas gaiļu izstāde un Puzuru darbnīca, no plkst. 13.00 dziedās ansamblis “Stiprās sievas”.

Pie Nidas dūmistabas būs vaska sveču liešanas darbnīca, savukārt pie Mērsraga smēdes būs kalēja meistardarbnīca un no plkst. 12.00 izjādes bērniem ar zirgu.

Vidzemes zemnieku sētā no plkst. 12.30 būs Mārtiņdienas rotaļas un danči. Būs atvērta arī Liepājas ostas noliktava, kurā varēs apskatīt vairāk nekā 100 muzeja krājuma lādes, bet muzeja izstāžu zālē izstādes “Ziemas transports zemnieka sētā 18.-20. gadsimtā” autore Una Bērente būs gatava pastāstīt par slieču liekšanu un ragavu darināšanu.

Mārtiņi Saules gada ritā iezīmē pusceļu no Miķeļiem līdz Ziemassvētkiem. Atbilstoši gadalaiku un zemnieka darba dzīves ritējumam Mārtiņi noslēdz rudens lauku darbus un atver vārtus ziemai. Tas nozīmē, ka saimniecībā zemei bija jābūt apartai, beidzās ganu un pieguļas laiks, gatavojot krājumus ziemai, tika kauti lopi, bet labība – noglabāta klēts apcirkņos.

Tavs komentārs par rakstu: