• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
18. augusta protesti RīgāCilvēki sāk sajust vienotību. Varai jāsāk baidīties. Ekrānšāviņš no: lsm.lv

Brīvi cilvēki ielās. Varai sāk «svilt pakaļa»

Ir brīdis, kad pat ārprātīgā Krišjāņa Artura Kariņa brigāde sāk vismaz apjaust – ja ne saprast –, ka, turpinot izaicināt sabiedrību, ar medicīniskiem pseidomērķiem atceļot ne tikai sociālās un politiskās brīvības, bet arī cilvēcisko loģiku, var nonāk stāvoklī, kad nāksies vienkārši bēgt. Pašam K.A.Kariņam tas nenāksies grūti – viņš jebkurā brīdī var atgriezties savā dzimtenē.

Dzintars Zaļūksnis

Un šaubos, vai viņš līdzi paņems kādu no saviem uzticamajiem ieroču nesējiem – veselības kapelmeistaru Danielu Pavļutu, izglitības nīdētāju Anitu Muižnieci, iekšlietu naida runu apoloģēti Mariju Golubevu –, nerunājot nemaz par sīkākiem gariņiem. Tiem no pašu savārītās šļuras nāksies līst ārā pašiem.

Zīmīgi, ka pašpasludinātie sabiedriskie mediji (bet faktiski oficiozi), atspoguļojot 18. augusta notikumus Rīgā, uzsvaru liek nevis uz cilvēku uzdrīkstēšanos masveidā iziet ielās, lai protestētu pret arvien smagāko koviddiktatūru, bet gan vienīgo gadījumu, kad noticis uzbrukums pašvaldības policistam (šeit), par ko, protams, steigšus sākts kriminālprocess.  

Pat Valsts policijas visai pieticīgās aplēses liecina, ka protestā kopumā piedalījās ne mazāk par 3500-4000 cilvēku. Likumsargi vērtēšot rīkotāju atbildību. Drīzāk jānovērtē tas, ka par spīti melu kampaņai atradās drosmīgi cilvēki, kuri uzņēmās atbildību, lai tiem pašiem policmeistariem nebūtu iemesla rīkoties daudz brutālāk, bet ūdensmetējs tā arī netiktu izmēģināts uz cilvēkiem, kā tas pašlaik notiek ar kovidvakcīnām.    

Pat varai tuvie plašsaziņas līdzekļi galu galā bija spiesti atzīt: protestējošie cilvēki lielākoties uzsvēra, ka nevēlas, lai piespiestu [nav nozīmes, vai šī piespiešana ir atklāti vardarbīga vai maiga] pret “Covid-19” vakcinēt bērnus. Un tā ir galvenokārt izglītības un zinātnes ministres Muižnieces atbildība! Tieši šī jaunā sieviete ir izrādījusies tik ciniska, ka ne tikai pilnībā iekļāvusies K.A.Kariņa valdības iznīcinošajā kursā, bet pat izrāda sevišķi perversu fantāzijas lidojumu, uzšķaudot gan Izglītības likumam, gan elementārai cilvēcībai (šeit). 

Šoreiz pilnīgi vienalga, kas bija tie, kuri mēģināja šo sirds protestu novadīt personīgās politiskās aģitācijas gultnē. Tas neizdevās. Svarīgākais, ka ne tikai atsevišķi cilvēki, bet arī sabiedrība kopumā sāk mosties no pusotru gadu ilgušā kovidmiega.

Tas atjauno cerību, ka rudens nebūs tik drūms, kā mālē cipariņu pravieši Pavļuts, Muižniece, Perevoščikovs un, protams, pats dižais virspriesteris K.A.Kariņš. Viņiem vienkārši sāk svilt pakaļas. Un svilums šoreiz ne tikai smird, bet arī sasilda. 

Tavs komentārs par rakstu: