• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Oļegs BurovsPagaidām procesā pēdējo vārdu ir teicis Oļegs Burovs. Ko tālāk? Foto: XTV

Burovs panāk Rīgas domes atlaišanu. Jaunu domi rīdzinieki vēlēs 25. aprīlī?

Rīgas domē (RD) ceturtdien, 6. februārī, nenotika arī trešā pēc kārtas sasauktā ārkārtas sēde, tādejādi beidzot ir radīts tiesisks pamats galvaspilsētas pašvaldības likumiskai atlaišanai.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Tas kļuva iespējams pēc tam, kad RD priekšsēdētājs Oļegs Burovs no partijas „Gods kalpot Rīgai” (GKR)  vienojās ar opozīcijā esošajām partijām sasaukt trīs domes sēdes pēc kārtas, nenodrošinot tajās kvorumu. Pēc trim nenotikušām domes sēdēm RD var atzīt par rīcībnespējīgu un lemt par tās atlaišanu.

Pirmā ārkārtas sēde tika sasaukta trešdien, 5. februārī, plkst.9.30, nākamā ārkārtas sēde tika sasaukta tajā pašā dienā plkst.13, taču abas nenotika kvoruma trūkuma dēļ. 6. februārī plkst. 10 sasauktajā trešajā domes ārkārtas sēde reģistrējās tikai 23 deputāti, līdz ar to ir radīts pamatojums šā RD sasaukuma atlaišanai.

Burovs iepriekš skaidroja, ka dome nav rīcībspējīga un ir jāiet uz ārkārtas vēlēšanām, jo esošais RD sasaukums neesot spējīgs apstiprināt pilsētas budžetu. Līdz varas maiņai Burovs paliks tehnisks domes vadītājs. 

Tagad vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce rosinās papildināt paša izstrādāto, maigi izsakoties, ne visai kvalitatīvo RD atlaišanas likumprojektu. Viņš informē, ka vērsīsies Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā, aicinot papildināt RD atlaišanas likuma tiesisko pamatojumu atbilstoši aktuālajai situācijai, proti,papildināt likumprojektu ar likumā „Par pašvaldībām” noteikto – proti, dome ir atlaižama, ja trīs sēdēs pēc kārtas nav piedalījies likumā noteiktais deputātu skaits.

Tomēr Pūce nav spējis atturēties no mēģinājuma „saglabāt seju”un neatzīst, ka sagatavojis nekvalitatīvu likumprojektu  – ministrs skaidro, ka „neuzskata par lietderīgu izstrādāt jaunu Rīgas domes atlaišanas likumprojektu, jo viens Saeimā jau ir iesniegts, kā arī izskatīts komisijā uz otro lasījumu”.

Tāpēc Pūce aicina atbildīgo komisiju izskatīt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas  (VARAM) iesniegtos priekšlikumus, kas vērsti uz RD atlaišanas likuma tiesiskā pamatojuma papildināšanu atbilstoši aktuālajai situācijai, un „virzīt tos kā komisijas priekšlikumus”. Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisiju vada Pūces partijas („Attīstībai/PAR”) biedrs Mārtiņš Bondars, kurš tam esot piekritis.

Ja tālākais process ritēs bez aizķeršanās, Valsts prezidents likumu par RD atlaišanu varētu izsludināt 23. februārī, bet RD ārkārtas vēlēšanas varētu notikt sestdien, 25. aprīlī. 

Tavs komentārs par rakstu: