• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Aija MežsargaAija Mežsarga. Ekrānšāviņš no: lsm.lv

Čakšas vārdā sametīsimies 1000 eiro pretlikumīgi atlaistajai Mežsargai

2017. gada aprīlī bijusī veselības ministre Anda Čakša piespiedu kārtā “aizrotēja” Veselības inspekcijas augstākās amatpersonas – vadītāju Aiju Mežsargu un viņas vietnieci Ivetu Šicu. Veselības ministrija (VM) tolaik tā jokaini skaidroja, ka “rotācijas ļauj ierēdņiem nodot savas zināšanas citām iestādēm”.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Faktiski atlaistā Mežsarga negribēja “nodot zināšanas” jaunajai darbavietai – Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centram, kur viņai tika piedāvāta direktora vietnieces krēsls. Tāpēc viņa iesūdzēja VM tiesā, untiesa lēma par labu Mežsargai. NupatAugstākās tiesas (Senāta) Administratīvo lietu departaments atteica ierosināt kasācijas tiesvedību šajā lietā. Līdz ar to Administratīvās apgabaltiesas 2018. gada 20. septembra spriedums, ar kuru pārsūdzētais VM rīkojums atzīts par prettiesisku, jo ar to aizskartas Mežsargas cilvēktiesības pildīt valsts dienestu, ir stājies spēkā. Tagad VM būs jāatvainojas Mežsargai, bet valstij uzlikts par pienākumu atlīdzināt Mežsargai personisko kaitējumu 500 eiro apmērā un morālo kaitējumu 500 eiro apmērā. Tātad bijušajai veselības inspekcijas vadītājai no nodokļu maksātājiem pienākas 1000 eiro. Nu, ne jau Saeimas deputāte Čakša, patiesi, maksās par ķīseli, ko pati savārījusi!

Administratīvās apgabaltiesas 2018. gada 20. septembra spriedums. Senāts šādu lēmumu pieņēmis, jo, izvērtējot pieteicējas iesniegto kasācijas sūdzību, senatoru kolēģija atzīst, ka kasācijas sūdzībā norādītie iebildumi nerada šaubas par sprieduma tiesiskumu.

Tiesa ir atzinusi, ka Mežsarga pārcelta citā amatā, nevis lai īstenotu Valsts civildienesta likuma 37. pantā minētos mērķus efektīvai valsts pārvaldes nodrošināšanai, bet gan lai izbeigtu ar viņu civildienesta attiecības.

Tiesa sprieda nevis par VM lēmuma atcelšanu un atjaunošanu amatā (Mežsarga to neprasīja, jo ir pametusi valsts dienestu), bet tikai izvērtēja tā tiesiskumu.

Tavs komentārs par rakstu: