• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Zoedonis CauneZiedonim Caunem ir gājis visādi, bet nu viņš ir gāzts. Foto no: zz.lv.

Caune pretojas un pazūd, tomēr tiek gāzts

5. janvārī no amata atbrīvots Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Ziedonis Caune no Latvijas Zemnieku savienības (LZS). Ilggadējais novada šefs Caune gan iepriekš bija paziņojis par atkāpšanos no amata, tomēr ar solījuma pildīšanu īpaši nesteidzās.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus   

Sēdē par neuzticības izteikšanu Caune nepiedalījās, jo atradāas neplānotā prombūtnē – klīst runas, ka viņš esot nogādāts slimnīcā. Par Caunes atbrīvošanu no amata nobalsoja 11 domnieki, četri bija pret, bet trīs balsojumā nepiedalījās.

Politiska spiediena jeb, vienkāršāk izsakoties, zaudētā vairākuma atbalsta dēļ decembra beigās Caune paziņoja, ka atkāpsies no amata pēc pašvaldības budžeta apstiprināšanas, uzskatot, ka tas viņa vadībā ir būtisks kopīgi paveicamais darbs, lai novada pašvaldība varētu veiksmīgi turpināt.

Septiņu deputātu rosinātais priekšlikums tika iesniegts jau 21. decembrī. Atsaucoties uz likuma Par pašvaldībām 65. panta ceturto daļu, ārkārtas sēde par šo jautājumu jāsasauc divu nedēļu laikā kopš priekšlikuma iesniegšanas, ja tajā laikā nav paredzēta domes kārtējā sēde. Ņemot vērā, ka ārkārtas sēdi Caune līdz šim nebija sasaucis, jautājums par viņa gāšanu tika iekļauts domes kārtējās sēdes darbakārtībā. Atbilstoši domes lēmumam, ja domes priekšsēdētājs ir neplānotā prombūtnē, ir atlaists vai atkāpies, viņa pienākumus pilda domes priekšsēdētāja vietnieks izglītības, kultūras un sporta jomā. Šajā amatā pašlaik ir Andris Ozoliņš no Nacionālās apvienības (NA). Savukārt domes priekšsēdētāja un domes priekšsēdētāja vietnieka izglītības, kultūras un sporta jomā vienlaicīgas prombūtnē gadījumā priekšsēdētāja pienākumus pildīs priekšsēdētāja vietnieks attīstības un infrastruktūras uzturēšanas jomā, un arī šo amatu novada domē pašlaik ieņem NA pārstāvis – Oskars Cīrulis (NA). Tikai tad, ja visi iepriekš minētie vadītāji būs prombūtnē vienlaikus, priekšsēdētāja pienākumus pildīs priekšsēdētāja vietniece sociālajos un labklājības jomā, un šo amatu ieņem Ilze Vītola no LZS.

Tavs komentārs par rakstu: