lauris Dārziņš gūst vārtus Laura Dārziņa meistarstiķis. Foto: AP/Scanpix/la.lv

Čehija 6-3 Latvija. Uzvarēt zviedrus

Pēc Latvijas izlases zaudējuma pasaules hokeja meistarsacīkšu B apakšgrupas ceturtajā spēlē pret Čehiju – 3-6 (2-0, 0-4, 1-2)  Latvijas izlasei atliek tikai viena iespēja iekļūt ceturtdaļfinālā – uzvarēt pašreizējos pasaules čempionus Zviedrijas valstsvienību.

Pret čehiem Latvijas komanda aizvadīja labāko pirmo trešdaļu un neveiksmīgāko otro. Neveiksme šajā gadījumā diemžēl bija lielāka par meistarību. Pirmajā trešdaļā Latvijas izlasei divreiz izdevās rea;ozēt skaitlisko vairākumu – vienreiz lielo, pieci pret trim, otrreiz “klasisko”. Un abos gadījumos lieliski nospēlēja Lauris Dārziņš. 7. minūtē viņš ar makten iespaidīgu atvēzienu izprovocēja pretinieku aizsargus un vārtsargu uz dūšīgu sargāšanu, bet pēdējā mirklī nevis meta, bet gan piespēlēja Mikam Indrašim, kurš nepievīla un trāpīja tukšajā stūri (rezultatīva piespēle arī Oskaram Cibuļskim). Bet 14. minūtē Lauris viens pats apspēlēja visu čehu komandu, vārtsargu ieskaitot (asistenti vēlreiz Cibuļskis un Rūdolfs Balcers). Līdz pirmās trešdaļas beigām čehi tā arī nespēja atgūties.

Toties otrā trešdaļa izvērtās pagalam neveiksmīga, viss sākās jau pēc pusotras minūtes, kad Māris Bičevskis – ne nu tīšām – “nopelnīja” noraidījumu līdz spēles beigām.  Šajā piecās minūtēs čehi pirmo reizi pārspēja Elvi Merzļikinu, bet Latvijas izlase pagura un sāka kļūdīties, spēles vidusposmā ciešot pilnīgu fiasko. Pēdējā posmā čehiem atlika tikai maksimāli slāpēt tempu un cerēt uz mūsējo kļūdām, no kurām 46. minūtē vienu viņi arī izmantoja. Līdz pat 56. minūtei, kad Dārziņam vēlreiz izdevās realizēt skaitlisko vairākumu (trešā rezultatīvā piespēle Cibuļskim), laukumā notika garlaicīga “bakstīšanās”. Diemžēl spēles noslēgumā čehi iemeta vēl vienu ripu Latvijas izlases tukšajos vārtos, bet nejaukākais tas, ka tiesneši Dārziņam piesprieda 5+20 minūšu sodu, par kuru mūsu komandas kapteinim varētu pielemt vēl arī vismaz vienas spēles diskvalifikācija. Ja nepaveiksies, jo par ko Lauris saņēma šo sodu, nebija skaidrs.

Nākamā cīņa Latvijai sestdien, 18. maijā plkst. 13.15 pret Krievijas valstsvienību. Šī spēle nav tik svarīga, kādas bija pret Šveici un Čehiju: pat ja Latvijas izlasei krievus izdosies pārspēt, ar to, visdrīzāk, nepietiks, lai iekļūtu ceturtdaļfinālā. Rēķini kā gribi, bet zviedrus nāksies uzvarēt.

Sestās un septītās dienas rezultāti: 15. maijs. A grupa: ASV 6-3 Lielbritānija, Vācija 3-2 Slovākija, B grupa: Šveice 4-1 Norvēģija, Krievija 10-0 Itālija. 16. maijs. A grupa: Kanāda 5-2 Francija, Somija 3-1 Dānija, B grupa: Zviedrija 9-1 Austrija, Latvija 6-3 Čehija.  Pēc četrām kārtām komandas sarindojušās tā. A grupā: 1. Vācija 12, Somija 10, Kaņāda 9, ASV 8, Dānija 5, Slovākija 3, Francija 1, Lielbritānija 0. B grupā: 1. Krievija 12, Šveice 12, Čehija 9, Zviedrija 9, Latvija 6, Norvēģija 0, Austrija 0, Itālija 0.