• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Cēsu mūzikas festivāla plakātsCēsu mūzikas festivāla plakāts

Cēsu Mākslas festivāla šīsvasaras programma

Cēsu Mākslas festivāls šogad notiks no 6. jūlija līdz 18. augustam, un šīsvasaras festivāla tēma būs nacionālā kultūra globālajā laikmetā. Vērienīgās vizuālās mākslas programmas centrālais notikums būs multimediāla ekspozīcija Close-up/Tuvplāns topošajā Cēsu laikmetīgās mākslas centrā.

Izskanēs latviešu diasporas mūziķu veikumam veltīti koncerti, Jānis Putniņš atlasījis filmas kino programmai “Kalni, bet koncertzālē “Cēsis būs skatāmas sezonas labākās teātra izrādes. Festivāla lielais brīvdabas mūzikas notikums, kā ierasts, gaidāms Cēsu pils parka estrādē.

Cēsu Mākslas festivāla atklāšana notiks 6. jūlijā ar izstādi Close-up/Tuvplāns, kuras atskaites punkts ir 21. gadsimtā aktuālais jautājums par nacionālu mākslu globālajā laikmetā, un koncertu “LNSO, Ķeniņš un Mesiāns. Pirmoreiz Latvijā skanēs Tālivalža Ķeniņa (19189-2008) skaistā un spēcīgā Astotā simfonija ar izvērstu ērģeļu solo, ko spēlēs pasaulslavenā ērģelniece Iveta Apkalna.

Cēsu pils Klētī būs skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) bakalaura un maģistra diplomandu darbu izstāde, kurā redzēsim darbus klasiskās tehnikās un tādus, kuros skatītajam jāpapūlas, lai uzminētu pārstāvēto nozari.

13. jūlijā koncerts “Tālās un tuvās latviešu solodziesmas” dos iespēju ceļot latviešu vokālās kamermūzikas aizraujošajā pasaulē. Savukārt 20. jūlijā gaidāms koncerts Cēsu Sv. Jāņa baznīcā ar Māri Sirmo un kori “Latvija”. Programmā skanēs latviešu komponistu skaņdarbi. Kormūzika tiks likta pamīšus ar trompetes un ērģeļu saspēli – Jānis Porietis un Ilze Reine atskaņos Maijas Einfeldes, Romualda Kalsona, Helmera Pavasara un Cēsu muzikālā simbola Alfrēda Kalniņa opusus.

26. jūlijā Koncertzālē “Cēsis” klarnetists Guntis Kuzma un kameransamblis “Trio Palladio” – Eva Bindere, Kristīne Blaumane un Reinis Zariņš – pārsteigs ar īpašu programmu.

Bet mūzikas programmas lielākais notikums gaidāms 3. augustā Cēsu pils parka estrādē – izcilā amerikāņu komponista Leonarda Bernsteina (1918-1990) slavenākā mūzikla “Vestsaidas stāsts” (West Side Story, 1957) uzvedums. Galveno lomu atveidošanai aicināti pasaules klases solisti – Vanesa Bekerra (Vanessa Becerra) un Endrū Bidlaks (Andrew Bidlack) no ASV, Sigalita Feiga (Sigalit Feig) no Izraēlas un mūsu pašu Daumants Kalniņš. Liepājas simfonisko orķestri vadīs diriģents Andris Pogas, iestudējuma režisors – Viesturs Kairišs.

Tavs komentārs par rakstu: