• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Karavīri Black Hawk helikopterāKaravīri no UH-60M Black Hawk helikotera var mierīgā garā spļaut uz galvas jebkuram pretiniekam. Foto no: defencetalk.com

Četri «Melnie vanagi» un 10 dzinēju par 200 miljoniem USD

Ministru kabinets slēgtā sēdē ir atbalstījis četru helikopteru UH-60M Black Hawk iegādi par 200 miljoniem ASV dolāru (aptuveni 175 miljoniem eiro), slēdzot starpvaldību līgumu ar ASV, informē Aizsardzības ministrija (AM).

Matīss Miers, īpaši InfoTOP.lv

Par šo problēmu InfoTOP.lv jau rakstīja (šeit), tostarp lēsām arī, ka Latvijai par 50 miljoniem gabalā iztirgotās kaujas mašīnas paši amerikāņi un saudīti saņem krietni lētāk – maksimums par 15 miljoniem gabalā.

Lai nu kā, katram Latvijas iedzīvotājam – zīdaiņus un večukus ieskaitot – helikopetru iegāde izmaksās 87 eiro. Tie, kas izdzīvos un nepametīs valsti cilvēcīgas dzīves meklējumos, 2021. gadā savām acīm varēs novērtēt mūsu slavenākā bruņrupučplēsēja Raimonda Bergmaņa pirkumu.

Tas ir svarīgi, jo, lai varētu objektīvi vērtēt, nāksies vien sagaidīt šos helikopterus un cerēt, ka AM vismaz ļaus noprast, kāda ir to komplektācija.

Varbūt papildaprīkojuma vērtība tiešām astoņas reizes pārsniedz helikoptera bāzes modeļa cenu (tā ir 5,9 miljoni USD) un četras reizes – pašu amerikāņu maksāto cenu.

Obligāta piebilde: pašu helikopteru iegādei tiks izmantots 41% finansējuma jeb 71 miljons eiro. Par atlikušajiem 100 miljoniem eiro tiks iegādāti 10 (!) papildu dzinēji, šāds tāds aprīkojums un servisa bāze.

1 Komentāri


 1. Andris
  2018-09-16

  Nesaprotu kāpēc jāpērk metāllūžņi par tik lielu cenu . Cik neizdevīgi nopirkt jaunus. Un kas tajā ieinteresēts.

Tavs komentārs par rakstu: