• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Cūciņa ar apsējiem un kruķiemLai apsēji paliek līdz 1. jūlijam, tad gan tos ņemsim nost! Foto: Shutterstock

«Ceturtās šķiras» pilsoņus ārstēs vēl līdz 1. jūlijam

Vērtējot pēc pieejamības veselības aprūpes pakalpojumiem, Latvijā visi iedzīvotāji ir sadalīti četrās šķirās. Pirmās šķiras pilsoņi – valsts augstākās amatpersonas un Saeimas deputāti – var baudīt V.I.P. medīcīnisko aprūpi, kuras izmaksas sedz nodokļu maksātāji. Otrās šķiras pilsoņi to pašu var dabūt par savu naudu.

Dzintars Zaļūksnis

Trešās šķiras cilvēciņiem, tostarp “apdrošinātajiem” pienākas primārā aprūpe, veselības aprūpe mājās, laboratoriskie izmeklējumi ar speciālista nosūtījumu, ārstēšanās dienas stacionārā un slimnīcā, medicīniskā rehabilitācija, vecmāšu un ārstu speciālistu palīdzība, visas kompensējamās zāles un medicīniskās ierīces, psihoterapeitiskā un psiholoģiskā palīdzība, kā arī izdevumu segšana par ārstēšanos Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas valstīs.

Savukārt ceturtajai šķirai, “neapdrošinātajiem” pienāksies tikai minimālais “pamatgrozs”: neatliekamā palīdzība, tostarp grūtniecības un dzemdību aprūpe, valsts vēža skrīnings un procedūras pacientiem ar nieru mazspēju, ģimenes ārsta aprūpe, tostarp ārsta veiktās manipulācijas, diagnostiskie izmeklējumi, kas veikti ar ģimenes ārsta nosūtījumu, ārstniecība, kā arī kompensējamās zāles personām ar psihisku saslimšanu, atkarībām, cukura diabētu un infekciju slimībām, piemēram, HIV, AIDS, tuberkulozi un citām. Šajā grozā iekļauta arī onkoloģiskā ārstēšana, kā arī sirds un asinsvadu slimību diagnostika.

Tā kā 19 miljonus vērtā e-veselības sistēma neprot trešo šķiru no ceturtās nodalīt, Saeima ir pieņēmusi likumu, kas paredz līdz 1. jūlijam atlikt veselības pakalpojumu dalīšanu divos grozos: pirmajā pusgadā vēl tiks saglabāta līdz šim spēkā esošā veselības aprūpes pakalpojumu pieejamība.

Šoreiz Veselības ministrijas “IT izšķērdībai” vismaz ir kāds pozitīvs efekts.

2 Komentāri


 1. freksis
  2019-01-22

  pareizi vienīgi par ārstēšanās atmaksu trešajai šķirai nav gluži korekti. jo reāli tas radīts tikai kā ventilis lai pirmā škira tiktu par nodokļu naudu ārstēties ārvalsīts. ko cilvēki pat neuzina jo datu aizsardzības likums aizliedz šādas ziņas izpaust. pat bija tiko bija raksts ka modele Sanita par budžeta naudu vēlējās ārstēt vēzi ārzemēs. bet kura katra modele no ibicas nav tomēr valsts augstākās kliķes sarakstos. tāpēc vienīgais ko ārstu konsīlijs varēja viņai piedāvāt bija palīdzība nomirt dzimtenē. un vaina nebija ka nebij maksājusi nodokļus jo tos trīsimts eiro trešajam grozam taču samaksātu. arī beigās pat par ziedojumiem nevarēja ārstēties jo latvijas ārsti gaiļezerā nesniedza palīdzību kad bija vajadzīgs bet gaisu sistēmā. tā sacīt nav cilvēka un nav problēmu pirms jaunā gada ieekonomēja sev prēmijām.

 2. freksis
  2019-01-22

  tāpēc vienīgais ko ārstu konsīlijs varēja viņai piedāvāt bija palīdzība nomirt dzimtenē. un vaina nebija ka nebij maksājusi nodokļus jo tos trīsimts eiro trešajam grozam taču samaksātu. arī beigās pat par ziedojumiem nevarēja ārstēties jo latvijas ārsti gaiļezerā nesniedza palīdzību kad bija vajadzīgs bet gaisu sistēmā. tā sacīt nav cilvēka un nav problēmu pirms jaunā gada ieekonomēja sev prēmijām.

Tavs komentārs par rakstu: