• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Ceturtdien gaidāmas pērkona lietusgāzes, vietām tās būs sevišķi spēcīgas.Ceturtdien gaidāmas pērkona lietusgāzes, vietām tās būs sevišķi spēcīgas. Foto: Shutterstock

Ceturtdien gaidāmas pērkona lietusgāzes, vietām tās būs sevišķi spēcīgas

LETA

Ceturtdien Latviju šķērsos spēcīga nokrišņu zona, kas visā valstī atnesīs lietu, pērkona negaisu, bet vietām lietusgāzes varbūt sevišķi spēcīgas, brīdina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Jau nakts otrajā pusē no dienvidiem mūsu reģionā ieplūdīs karstas un ļoti mitras gaisa masas. Laiks būs sutīgs un spiedīgs.

Nakts aizritēs bez nokrišņiem. Bet jau no rīta Latvijas dienvidus sasniegs pirmie lietus mākoņi. Priekšpusdienā daudzviet Latvijā līs, bet lietus vēl nebūs stiprs, savukārt pēcpusdienā veidosies spēcīgākas pērkona lietusgāzes, kas atsevišķos rajonos varētu būt pat ļoti intensīvas un atnest vairāk nekā 50 milimetrus nokrišņu. Tas ir aptuveni visa mēneša norma.

Vislielākā šo ļoti spēcīgo lietusgāžu varbūtība ir ceturtdien dienā un naktī uz piektdienu. Šobrīd, ar diennakts savlaicīgumu, precīzus rajonus izdalīt vēl nav iespējams – lokāli tās varētu skart visus valsts reģionus. Tāpat pērkona negaisa laikā gaidāma krusa un arī spēcīgas vēja brāzmas.

Nākamajā naktī, kad vēl nelīs un mākoņu būs maz, gaisa temperatūra +10..+15 grādi.

Ceturtdien gaiss iesils līdz +17..+22 grādiem, valsts dienvidos līdz +25..+27 grādiem

Rīgā naktī nelīs, gaisa temperatūra ap +13 grādiem, bet dienā gaiss iesils līdz +21..+22 grādiem.

Tavs komentārs par rakstu: