• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Valdis Dombrovskis un Dana Reizniece-OzolaLatvju tautas starptautiskie laureāti Valdis Dombrovskis un Dana Reizniece-Ozola. Foto: Valsts kanceleja

Cik zemu spēj pieliekties latvietes jeb ES budžetā maksāsim vairāk

Veicot karadarbību pret “čaulas kompānijām” un būtiski samazinot naudas plūsmas Latvijas finanšu nozarē, ministre Dana Reizniece-Ozola jau ir izraisījusi nodokļu ieņēmumu kritumu. Savukārt bankas bez liekas kavēšanās sūta saviem atlikušajiem klientiem paziņojumus par “jauniem pakalpojumu tarifiem”, kur maksa tiek būtiski paaugstināta praktiski visam, “kas kustas”.

Roberts Ozols, īpaši InfoTOP.lv  

Nav grūti paredzēt, pirmkārt, ka līdz gada beigām valsts budžets trinkšķēs pa visām vīlēm, otrkārt, ka valdošā koalīcija vēl pirms vēlēšanām palielinās nodokļu maksājumus – visdrīzāk gan tie tiks ieslēpti “nevainīgākās” formās – piemēram, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vētrainā darbībā nodokļu [ne]maksātāju iebiedēšanai, “pelēkās” naudas konfirscēšanas akcijās, nodokļu bāzes maiņā, skaidras naudas norēķinu tālākā ierobežošanā u.tml. Tomēr diezin vai eventuālo robu valsts budžetā tik primitīviem paņēmieniem izdosies “aizlāpīt”.

Savukārt bankas savus klientus jau ir uzlikušas uz naga un grasās saspiest kā utis. Daļa, protams, steigs atvērt kontus “citur”, taču tas neko nedos, jo tā rīkosies VISAS bankas. Ja nu kāda tā nedarīs, gar tās logiem lēnā dreifā tiks palaists ABLV vraks.  

Reizniecei-Ozolai, kura ir pieņēmusi ārkārtīgi nopietnu lēmumu – pārcelties uz kabinetu kādā no starptautiskām finanšu institūcijām –, tas viss, protams, šobrīd ir tikai stimuls šo savu lēmumu īstenot, cik vien ātri iespējams. Lai tāpat kā “Latvijas veiksmes stāsta” tētuks Valdis Dombrovskis iegūtu iespēju neatbildēt uz jautājumiem par plūdiem, ko viņas rīcība izraisījusi. Ja izkalpoties, tad pēc pilnas programmas!  

Tāpēc nav jābrīnās, ka Mrs. Reizniece-Ozola visiem, kas dzird, ir sasolījusi, sak, Latvija esot gatava palielināt savas iemaksas Eiropas Savienības (ES) budžetā. Tādejādi Latvija glābšot visu ellē ratā ES budžetu, lai kopējais bitīt matos finansējums kohēzijas politikai saglabātos līdzšinējā apjomā un ejiet visi uz poda!

Brava, Mr. Reizniece-Ozola, brava! Kad 2. maijā Eiropas Komisija (EK) publicēs priekšlikumu ES nākamajam daudzgadu budžetam – periodam no 2021. gada līdz 2027. gadam, glupajiem Latvijas nodokļu maksātājiem nebūs pārsteigumā jāapkrīt: finanšu ministre visu vajadzīgo jau ir paredzējusi, nodarījusi un vispār ir čiki-briki! Nekur jūs neliksieties, mīlīši, bet, ja mēģināsiet likties, VID, ar Purpura Sirdi* [ne]apbalvotais fuktuks un galu galā prokuratūra zinās, ko ar jums darīt.

Tagad Mrs. Reizniece-Ozola var cerēt ne tikai uz ASV Armijas Sieviešu Korpusa medaļu (Women's Army Corps Service Medal), bet arī uz kādu nebūt pagaidām neesošu ES apbalvojumu, jo atkal ir varonīgi aizskrējusi ratiem pa priekšu,– viņas rīcībā vēl neesot pat EK priekšlikumu! “Šis ir principiāls jautājums. Bet par atsevišķiem jautājumiem varēsim runāt tad, kad būs zināms EK redzējums un priekšlikumi. Katrā ziņā Latvija ir gatava ES budžetā iemaksāt nedaudz virs 1% no iekšzemes kopprodukta, lai kohēzija tiktu saglabāta esošajā līmenī,” skaidro Mrs. Reizniece-Ozola.

Nu, skaidrs, ka principiāls – kā gan citādi Eiropa redzēs, cik zemu latvietes spēj pieliekties!  

* Purpura Sirds (The Purple Heart) – Savienoto Valstu militāra atzinības zīme, kas ASV prezidenta vārdā tiek pasniegta kopš 1917. gada 5. aprīļa. Purpura Sirds gan tiek piešķirta tikai militārpersonām, taču Latvijas Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) amatpersonas ir tik skaidri pierādījušas savu uzticību ASV Valsts kasei (U.S. Department of the Treasury), ka ir pelnījušas šo medaļu bez jelkādām šaubām.    

Tavs komentārs par rakstu: