• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Čīles prezidents apmeklē slimnīcuČīles pilsoņi martā un aprīlī aktīvi protestēja pret ierobežojumiem, iespējams, tāpēc Čīles prezidents Sevastjans Pinjera (attēlā centrā) cenšas paātrināt atcelšanas procesu. Foto: Čīles prezidents birojs

Čīle pakāpeniski atceļ «Covid-19» dēļ noteiktos ierobežojumus

Čīlē kopš vispasaules kovidpanikas sākuma līdz 20. jūlijam ir reģistrēti nedaudz virs 300 000 koronavīrusa inficēto, ar “Covid-19” ir miruši 8500 cilvēku jeb 3% no visiem inficētajiem. Iedzīvotāju skaits Čīlē ir gandrīz precīzi 10 reižu lielāks nekā Latvijā (nepilni 19 miljoni). Un Čīle ir paziņojusi par ierobežojumu pakāpenisku atcelšanu.

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu plašsaziņas līdzekļu materiālus

Šāds lēmums pieņemts pēc tam, kad valstī piekto nedēļu pēc kārtas situācija ir uzlabojusies.

Čīles prezidents Sevastjans Pinjera (Sebastián Piñera) ir paziņojis, ka ierobežojumu atcelšana notiks “piecos soļos”: pamazām atcels pulcēšanās ierobežojumus, atvērs robežas, ļaus atsākties izglītības iestāžu dzīvei un citu nozaru darbam, kas līdz šim ir bijis liegts vai daļēji ierobežots.

Čīles valdība iepriekš esot konsultējusies ar speciālistiem un ņem vērā arī Pasaules Veselības organizācijas (World Health Organization) ieteikumus.

Eksperti gan brīdina, ka Latīņamerikā kopumā koronavīruss “joprojām ir spēcīgi klātesošs”, bet Čīlē reģistrēts trešais lielākais (pēc Brazīlijas un Peru) koronavīrusa inficēto skaits šajā reģionā. Tomēr jāņem vērā. Ka Čīles varas iestādēm ir raksturīga “īpaša attieksme” pret globālo pandēmiju. Tā Čīle pirmā pasaulē aprīļa otrajā pusē sāka izdot īpašas pases tiem, kas ir izslimojuši “Covid-19” (InfoTOP.lv par to rakstīja krievu versijā šeit). Uz šo pasu turētājiem neattiecas nekādi koronavīrusa dēļ noteiktie ierobežojumi.  

Tavs komentārs par rakstu: