• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Daudzdzīvokļu mājas Rīgā.Lietotu mājokļu cenas ceļas straujāk nekā jaunu. Foto no: lsm.lv

Cilvēkiem naudas arvien mazāk, bet mājokļu cenas kāpj

Par spīti gada inflācijai, kas jau augustā pārsniegusi 20%, un bažām par dārdzības lēcienu apkures sezonas laikā, Centrālās statistikas pārvalde (CSP) ziņo, ka mājokļu cenas 2022. gada otrajā ceturksnī, salīdzinot ar pagājušo gadu, Latvijā pieaugušas par 16,5%.

Roberts Ozols, īpaši InfoTOP.lv   

Cenas jauniem mājokļiem gada laikā palielinājušās par 13,8%, bet lietotiem mājokļiem – par 17,3%. Tas nozīmē, ka nekustamā īpašuma tirgus, visdrīzāk, arī tuvākajā nākotnē turpinās stagnēt. Galvenokārt gan tāpēc, ka Latvijā iesīkstējusi kāda dīvaina tradīcija: cilvēki uzskata, ka nekustamais īpašums maksā tik, cik par to vēlas saņemt pārdevējs, un šajā procesā nav nekādas nozīmes, cik ilgi viņš šo īpašumu pārdod/nespēj pārdot.

Bet laiki ir mainījušies: no tirgus faktiski ir pazuduši relatīvi bagātie austrumu kaimiņi, tāpēc visas cerības saistās tikai ar pagalam plāno Latvijas turīgo cilvēku slāni.

It kā stāvot ārpus laika, CSP dati uzrāda, ka salīdzinājumā ar 2015. gadu mājokļu cenas šobrīd ir par 85,8% augstākas. Jauniem mājokļiem cenas tās pieaugušas par 65,6%, bet lietotiem mājokļiem – par 91,6%, t.i., gandrīz dubultojušās.

Lai nu kā, par vienu gan mēs varam būt droši: nekustamā ipašuma burbulis Latvijā pašlaik ir ļoti mazticams. Paldies par to pašu!

Tavs komentārs par rakstu: