• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Trolejbuss ar iekāpšanu pa priekšējām durvīm.Iekāpsim pa priekšējām durvīm!

Cīnoties pret «zaķiem», «Rīgas satiksme» apgrūtinās iekāpšanu

Lai cīnītos ar bezbiļetniekiem, no 1. februāra Rīgā vairākos trolejbusu un autobusu maršrutos tiks atjaunota kārtība, kurā pasažieru iekāpšana tiek organizēta tikai pa priekšējām durvīm.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus 

Izmaiņas skars 19 sabiedriskā transporta maršrutus. Šāda kārtība noteikta 13., 20. un 34. trolejbusa maršrutā, kā arī 10., 12., 18., 20., 28., 29., 33., 34., 38., 39., 43., 47., 54., 57., 60. un 63. autobusa maršrutā.

No 1. februāra šo maršrutu transportlīdzekļos pasažieru iekāpšana notiks tikai pa priekšējām durvīm, bet izkāpšana – pa vidējām un aizmugures durvīm.

Brauciens šo maršrutu transportlīdzekļos jāreģistrē pie vadītāja konsoles. Savukārt pasažieriem, kuri braucienu apmaksā ar Koda biļetes lietoti, brauciens jāapmaksā, jau kāpjot transporta līdzeklī un vadītājam jāuzrāda tālrunī redzamais brauciena maksas apstiprinājums.

Šādas kārtības mērķis ir mainīt pasažieru paradumus tā, lai tie reģistrētu katru braucienu un samazinātu bezbiļetnieku skaitu. Tāpat ar šādu kārtību iespējams ierobežot to personu skaitu, kuri sabiedriskajā transportā pārvietojas smērējošā vai smakojošā apģērbā.

Projekts, kura laikā iekāpšana sabiedriskā transporta līdzekļos notiek pa priekšējām durvīm, tika sākts 2019. gada vasarā ar mērķi palielināt braucienu reģistrāciju daudzumu par 15%, taču rezultāti liecināja, ka reģistrēto braucienu skaits projektā iesaistītajos maršrutos palielinājās par vairāk nekā 20%.

Tavs komentārs par rakstu: