• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
"Danske Bank" izkārtne"Danske Bank" Dānijā neviens negrasās likvidēt. Ilustratīvs foto no: facebook

Civilizētā «Danske Bank» pamet «mežonīgos» Baltijas un Krievijas tirgus

Atkal esam piedzīvojuši kārtējo ekonomisko pliķi. Izrādās, ar savu banku likvidēšanu mēs esam lrietni pārsteigušies. Vismaz tas nepārprotami izriet no dāņu reakcijas uz "ABLV Bank" ļoti līdzīgu gadījumu. Proti, saskandalējusies un dubļos novārtījusies Dānijas banka "Danske Bank" ir apvainojusies, ka Igaunijas finanšu uzraudzība institūcija devusi rīkojumu slēgt "Danske Bank" filiāli Igaunijā tajā notikušās liela mēroga naudas atmazgāšanas dēļ, tāpēc pārtrauks darbību Baltijas valstīs un Krievijā.

InfoTOP.lv, izmantojot LETA materiālus

Lai saglabātu "seju", "Danske Bank" savā paziņojumā apgalvo, ka lēmumu par darbības pārtraukšanu Baltijas valstīs un Krievijā esot pieņēmusi neatkarīgi no Igaunijas finanšu pakalpojumu uzraudzības iestādes lēmuma slēgt bankas filiāli Igaunijā. Lai gan šis paziņojums izplatīts burtiski dažas stundas pēc igauņu finanšu uzrauga rīkojuma.

Bankas paziņojumā norādīts, ka turpinās darboties "Danske Bank" pakalpojumu centrs Lietuvā, kas "Danske Bank" vajadzībām veic administratīvās funkcijas.

Igaunijas finanšu pakalpojumu uzraudzības iestāde otrdien deva rīkojumu slēgt naudas atmazgāšanas skandālā iesaistīto "Danske Bank" Igaunijas filiāli. Uzraudzības iestāde norādīja, ka filiālei jābeidz darbība Igaunijā astoņu mēnešu laikā kopš rīkojuma saņemšanas.Tiek lēsts, ka laikā no 2007. līdz 2015. gadam caur "Danske Bank" Igaunijas filiāli atmazgāti miljardiem eiro.

2018. gada pavasarī "Danske Bank" paziņoja, ka banka Baltijas valstīs turpmāk koncentrēsies tikai un vienīgi uz atbalsta sniegšanu Ziemeļvalstu klientu meitasuzņēmumiem, kā arī globālajām korporācijām ar nozīmīgu biznesa daļu Ziemeļvalstīs, bet vietējo klientu apkalpošanu pakāpeniski pārtrauks.

Pēc aktīvu apmēra "Danske Bank" filiāle Latvijā 2018. gada septembra beigās bija devītā lielākā banka Latvijā.

Tavs komentārs par rakstu: