• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Foto: Edijs Pālens/LETA

CSDD un VP neatbalsta "Kritiskās masas" akciju; aicina velobraucējus ievērot noteikumus

NOZARE.LV

Ņemot vērā pieredzi, ka ikgadējā 1.maija velobraucēju akcijā "Kritiskā masa" ielās izbrauc daudz velobraucēju un nereti veidojas konfliktsituācijas ar citiem satiksmes dalībniekiem, Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) un Valsts policija (VP) aicina šī brauciena dalībniekus cienīt citus un ievērot ceļu satiksmes noteikumus.

Tā vietā, lai dotos nesaskaņotā braucienā pa Rīgas ielām, velosipēdisti tiek aicināti piedalīties Rīgas Velo nedēļas pasākumos. Savukārt pārējiem satiksmes dalībniekiem šajās dienās esot jārēķinās, ka velosipēdistu Rīgas ielās būs vairāk, un 1.maijā pārvietošanās ar transportu pilsētas centrā varētu būt apgrūtināta.

Kā skaidro CSDD valdes priekšsēdētājs Andris Lukstiņš, "Kritiskās masas" mērķis ir veicināt veloinfrastruktūras attīstību un sakārtošanu, un tas saskan ar CSDD aktuālajiem jautājumiem, tomēr izvēlētais uzrunas formāts ir pretrunā direkcijas redzējumam par satiksmes organizāciju.

Patlaban ceļu satiksmē visvairāk esot nepieciešama savstarpēja cieņa, mierīga līdzāspastāvēšana un rēķināšanās vienam ar otru. Savukārt kāda konkrēta transportlīdzekļa vadītāju vēlmju un vajadzību uzsvēršana traucējot pārējiem satiksmes dalībniekiem, tikai vairojot negācijas un nekādi neveicinot savstarpēji cienošu attiecību veidošanu ceļu satiksmē.

Kritiskās masas dalībnieki 1.maijā plkst.13 pulcēsies laukumā pie Dailes teātra, no kurienes dosies Rīgas ielās. Iedzīvotājiem esot jārēķinās ar iespējamiem satiksmes traucējumiem līdz pat vakaram un jābūt īpaši uzmanīgiem, pārvietojoties Rīgas centrā. Vienlaikus brauciena dalībnieki tiek aicināti ievērot ceļu satiksmes un sabiedriskās kārtības noteikumus, lai neapdraudētu savu un apkārtējo drošību. Vecāki īpaši tiek aicināti pieskatīt savas atvases un nedoties pūlī ar pašiem mazākajiem satiksmes dalībniekiem.

Kā norāda Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis, ik gadu "Kritiskās masas" brauciena laikā notiek daudzi pārkāpumi un tiek demonstrēta nevērība pret citiem satiksmes dalībniekiem. "Lielais velosipēdu skaits un vēlme visiem braukt vienkopus provocē dažādus ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus no velosipēdistu puses - netiek ievēroti luksoforu signāli, tiek pilnībā bloķēta citu satiksmes dalībnieku kustība, daži no velobraucējiem ielās dodas alkohola reibumā. Tādējādi negadījumu riskam tiek pakļauti ne vien pieaugušie, bet arī bērni un pusaudži," uzskata Krapsis.

Kā ziņots, velobraucēji Rīgā arī šogad 1.maijā plāno doties braucienā "Kritiskā masa" - tā ir nesankcionēta, masveidīga akcija, kuras gaitā velobraucēji dodas braucienā pa spontāni izvēlētām Rīgas ielām.

Sociālajos tīklos publicēts aicinājums 1.maijā plkst.13 pulcēties Brīvības ielā, laukumā pie Dailes teātra. Akcijas dalībnieki vēlas pievērst uzmanību veloinfrastruktūras problēmām pilsētā un mudināt aktīvi rīkoties, lai situāciju uzlabotu.

Tavs komentārs par rakstu: