• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Jānis Maizītis kaut ko klausāsVisu spiegu spiegs Jānis. Foto no: balticreports.com

Čuči saldi, mīļais Maizīt!

Latvijā ir kāds vīrs, bez kura ziņas netiek iecelta vai krēslā paturēta neviena amatpersona, Valsts prezidentu ieskaitot. Latvijā ir kāds vīrs, kurš jau šodien ikvienam ierēdnim var atņemt darbu, maizi un gaļu, vienkārši nepagarinot viņam Pielaidi. Latvijā ir viens varens vīrs, un viņam gadījās ķibele – kāds nelietis nospēra laptopu.

Dzintars Zaļūksnis  

Ko mēs zinām par Satversmes aizsardzības biroja (SAB) šefa Jāņa Maizīša ļoti privāto laptopu? Nu, itin neko! Vai kāds, par provi, zina, kāda zīmola eperets tas ir, kāda tur ir programmatūra un – pasarg Die’s! – kāda tur iekšā ir informācija? Nē! Un priekš kam jums tas, vaicātu pats Maizīša kungs, ja jūs interesētos.

Šis eperets nav vienkāršs laptops! Tas ir valsts drošības iemiesojums. Maizīša kungs, protams, apgalvo, ka tajā nav nekādas slepenas informācijas. Visiem būs ticēt, tam, ko valsts galvenais spiegs saka! Un ja nu tomēr ir? Ja nu starp vāverīšu un ābolmaizīšu bildēm ir iesprukusi kāda slepenā aģenta e-pasta adrese?

Starp citu, ja Raimis Vējonis kaut kur nevietā atstās savu viedtālruni, Maizītis viņu var bargi norāt un pat diskvalificēt. Bet kas var diskvalificēt Maizīti, ja viņš nav parūpējies par valsts drošībai būtiska laptopa drošību? Tikai pats Maizītis!

Ja nopietni, tad tālā, bet demokrātiskā valstī pēc šāda kāzusa vietējais maizītis vairs nestrādātu paši zināt kur. Pavisam nedemokrātiskā valstī būtu vēl trakāk – viņš nestrādātu nekur, jo tādā stāvoklī, vai zināt, grūti strādāt.

Kā ir Latvijā? Pa vidu, dāmas un kungi, pa vidu! Maizītis turpina strādāt, kur strādājis, un visi izliekas, ka noticējuši: viņa pilnīgi personiskajā datorā tik tiešām nav neviena bita informācijas, kas, nonākusi neģēlīgās rokās (un zaglis pats par sevi ir neģēlīgs, vai tad nē?), varētu kaitēt valsts drošībai.

Čuči saldi, mīļais Maizīt! Tava Pielaide ir drošās rokās.      

Tavs komentārs par rakstu: