• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Skats no izrādes "Harolds un Moda"Skats no izrādes "Harolds un Moda". Publicitātes foto: Jānis Deinats

Dailes teātra viesizrādes Valmierā un Siguldā

Lai nodrošinātu izrāžu pieejamību Latvijas reģionos, Dailes teātris martā divreiz viesosies Vidzemes pusē – šoreiz Valmierā un Siguldā.

Trešdien, 13. martā, plkst. 18.30 Valmieras drāmas teātra Lielajā zālē tiks rādīta izrāde “Kaisles vilciens”.

Blanšai nav ne darba, ne iztikas līdzekļu, taču viņas bagātā fantāzija tiecas uz visu skaisto un izsmalcināto – pat ja tā būtu tikai nožēlojama imitācija. Savukārt Stenlijam ir vienkāršas intereses, un Blanšas sapņi viņu kaitina. Viņi ir divi pretstati, un konflikts starp viņiem ir neizbēgams un nežēlīgs. Kad sentimentālai sapņainībai pretī stājas skarba brutalitāte, atliek izvēlēties – saņemt visu drosmi, lai skatītos acīs realitātei, vai arī palikt savā sapņu pasaulē.

Šo Tenesija Viljamsa (Tennessee Williams, 1911-1983) lugu, kas latviešu skatītājam pazīstama ar nosaukumu “Ilgu tramvajs” (oriģinālā: A Streetcar Named Desire, 1947), Dailes teātra Mazajā zālē 2018. gada rudenī iestudējis režisors Regnārs Vaivars. Lomās – Anete Krasovska, Ieva Florence, Gints Grāvelis un Kaspars Zāle.

Iestudējuma scenogrāfiju Regnārs Vaivars veidojis kopā ar Tomu Grīnbergu, kostīmu māksliniece ir Madara Botmane, bet gaismu mākslinieks – Harijs Zālītis.

Ceturtdien, 21. martā, plkst. 19.00 Kultūras centrā “Siguldas devons” būs skatāma Kolina Higinsa (Colin Higgins, 1941-1988) komēdija ar pašnāvībām “Harols un Moda” (oriģinālā: Harold and Maude, 1971).

Haroldam ir 18 gadi un aiz muguras jau 15 pašnāvību inscenējumi. Viņam patīk apmeklēt bēres. Tur arī viņš satiek Modu. Viņiem iet jautri – viņi zog roņus, kokus un automašīnas. Harolds grib Modu precēt, bet viņa māte ir kategoriski pret! Daudzi skatītāji, iespējams, būs mātes pusē, jo Modai ir 80 gadu! Kā tas viss beigsies?

Izrādē Harolda lomu atveidos Mārtiņš Upenieks (par šo lomu saņēmis “Spēlmaņu nakts 2017/2018” nomināciju kategorijā “Gada jaunais skatuves mākslinieks”), bet Moda būs Lilita Ozoliņa. Citās lomās – Indra Briķe, Pēteris Liepiņš, Juris Bartkevičs, Ērika Eglija, Dainis Gaidelis un Sarmīte Rubule. Iestudējuma režisors ir Pauls Timrots, izrādes māksliniece – Ilze Vītoliņa, gaismu māksliniece – Māra Vaļikova.

Biļetes uz izrādi “Kaisles vilciens” Valmierā jau ir izpārdotas, bet biļetes izrādei “Harolds un Moda” Siguldā iespējams iegādāties “Biļešu Paradīzes” kasēs un šeit.

Tavs komentārs par rakstu: