• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Juris ŽagarsJuris Žagars. Ekrānšāviņš no: LTV1

Dailes teātri vadīs Juris Žagars

Par Dailes teātra vadītāju – SIA vienīgo valdes locekli – Kultūras ministrijas (KM) izveidotā konkursa komisija ir izvēlējusies aktieri un uzņēmēju Juri Žagaru. Žagars amata pienākumus sāks pildīt 2. martā.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

KM informē, ka Valsts uzņēmuma vadīšanai nepieciešamās prasmes un pieredzi Žagars ieguvis, pildot Vidzemes koncertzāles direktora, Cēsu Mākslas festivāla direktora, arī Cēsu domes deputāta amata pienākumus.

Par teātra māksliniecisko vadītāju Žagars ir uzaicinājis režisoru Viesturu Kairišu, piedāvājot viņam kļūt par par teātra radošo direktoru (tā turpmāk tiks dēvēts mākslinieciskā vadītāja amats). Kairišs šo piedāvājumu ir pieņēmis un no 2. marta kļūs par Dailes teātra radošo direktoru, cita starpā atbildot arī par teātra finansēm.

Žagars ir Dailes teātra aktieris jau 25 gadus, viņš ir slēpošanas bāzes „Žagarkalns” īpašnieks, bet iepriekš bijis SIA „Auto Bergs” direktors, zemnieku saimniecības „Kalna Žagari” īpašnieks un Jaunatnes teātra aktieris.

Žagars absolvējis Latvijas Valsts Konservatorijas aktiermākslas nodaļu, iegūto izglītību papildinājis arī studijās Berlīnes Gētes institūtā (Goethe-Institut Berlin) un Londonā, apgūstot intensīvos angļu valodas kursus ar kultūras ievirzi.

Dailes teātra valdes locekļa mēnešalga ir 3801 eiro pirms nodokļu nomaksas.

Tavs komentārs par rakstu: