• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Skats no izrādes "Klusā daba ar resno puisēnu"Skats no izrādes "Klusā daba ar resno puisēnu". Publicitātes foto: Jānis Deinats/Fotocentrs

Dailes teātris dodas uz Liepāju un Rēzekni

Februārī Dailes teātris ar viesizrādēm dosies uz Latvijas reģioniem, šoreiz uz Rēzekni un Liepāju.

Trešdien, 13. februārī, plkst. 18.00 Latgales vēstniecībā GORS Rēzeknē tiks rādīta Mazās zāles izrāde “Klusā daba ar resno puisēnu”.

Datoru ģēnijs Pompīlijs dzīvo kopā ar savām trim tantēm. Šī ir pieklājīga māja, un tantes kā trīsgalvu pūķis sargā savu mīļoto krustdēlu no visa ļaunā. Mīlot un rūpējoties par savu dārgo krustdēlu, tantes pat Pompīlijam nolīgst prostitūtu Lilī. Viss nav tik vienkārši, jo Pompīlijs ir ļoti resns. Un ļoti jūtīgs. Tad arī sākas problēmas, jo Pompīlijs iemīlas Lilī.

Šo Jona Sapdaru (Ion Sapdaru) traģikomēdijas (oriģinālā: Natură moartă cu nepot obez, 2011) iestudējumu par tuvāko cilvēku ietekmi uz mūsu dzīvēm ir veidojuši režisors Mihails Gruzdovs, scenogrāfs Kristaps Kramiņš, kostīmu māksliniece Gerda Šadurska, komponists Juris Vaivods, kustību konsultante Inga Raudinga un gaismu mākslinieks Ronalds Kļaviņš. Lomās – Artis Robežnieks, Olga Dreģe, Akvelīna Līvmane, Lidija Pupure, Ieva Florence un Olga Biserova.

Otrdien, 26. februārī, plkst. 19.00 Liepājas teātrī būs skatāma Edvarda Olbija (Edward Albee,1928-2016) attiecību drāma 2 daļās “Kam no Vilka kundzes bail?” (oriģinālā: Who's Afraid of Virginia Woolf?, 1962).

Marta un Džordžs ir laulāts pāris, kurš spēlē bīstamas emocionālas spēles. Kad pēc viesībām viņiem uz dzērienu pievienojas otrs precēts pāris, izrādās, ka Martas un Džordža laulība ir uz sabrukuma robežas. Pazemojošos pārmetumos un agresīvā izsmieklā atklājas viss attiecību rūgtums un pieviltās cerības. Taču nav jau tā, ka Nika un viņa Dārguma laulībā viss būtu ideāli. Pamazām sagraujot pašu izlolotās ilūzijas un atgriežoties pie sāpīgi neērtās realitātes, viņiem visiem kopā jāpārdzīvo šī „Valpurģu nakts” un eksorcisma rituālā jāizdzen no sevis dziļi slēptie dēmoni.

Luga „Kas baidās no Virdžīnijas Vulfas?” saņēmusi Tonija balvu (Tony Award) kā 1962. gada labākā luga. Dailes teātra Kamerzālē to iestudējis režisors Toms Treinis sadarbībā ar izrādes mākslinieci Pamelu Butāni un gaismu mākslinieku Hariju Zālīti. Lomas atveido Agnese Zeltiņa, Ivars Auziņš, Elīna Avotiņa un Andris Bulis.

Biļetes uz izrādi “Klusā daba ar resno puisēnu” Rēzeknē jau ir izpārdotas, bet biļetes izrādei “Kam no Vilka kundzes bail?” Liepājā iespējams iegādāties “Biļešu Paradīzes” kasēs un internetā.

Tavs komentārs par rakstu: