• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Dailes teātra ēka no augšasDailes teātris rudenī. Foto: Andris Petrovs

Dailes teātris sācis pārdot biļetes izrādēm martā

No 17.decembra sākusies biļešu iepriekšpārdošana uz Dailes teātra izrādēm martā. To vidū ir divas pirmizrādes – Antona Čehova “Trīs māsas” Lielajā zālē un Agotas Kristofas “Lielā burtnīca” Mazajā zālē.

Andreja Žagara iestudētās Antona Čehova (Антон Чехов) drāmas “Trīs māsas” (Три сестры) pirmizrāde paredzēta 24. martā. Provinces pilsētā izglītota ģimene pulcē ap sevi vietējo inteliģenci. Olga ir skolotāja, kurai darbs nesagādā prieku, lāsi pa lāsei izsūcot gan spēku, gan jaunību. Maša jūtas nelaimīga savā laulības dzīvē, kaut arī vīrs viņu padevīgi mīl. Irina sapņo par piepildītu dzīvi, taču nevar atrast cilvēku, kuru spētu iemīlēt. Viņu dzīves drāma slēpjas nevis liktenīgos notikumos, bet gan ikdienišķajā dzīves tecējumā – tās dzīves, kura mēdz aizplūst garām, kamēr mēs runājam par to, kā labāk dzīvot. Un bezdibenis starp sapņiem un realitāti kļūst arvien dziļāks. Kaut arī pats autors, kā vienmēr, bija pārliecināts, ka sarakstījis „jautru komēdiju”, „Trīs māsas” ir poētisks, rūgta optimisma pārpilns stāsts. Luga, kas rakstīta pēc Maskavas Dailes teātra (Московский художественный театр) pasūtījuma 1900. gadā, nu jau vairāk nekā gadsimtu nepazūd no pasaules teātru skatuvēm, atgriežoties arvien jaunās skaņās – iemiesojot dzīves poēziju, pēc kuras joprojām turpinām ilgoties. Lomas atveidos Artūrs Skrastiņš, Ērika Eglija, Kristīne Nevarauska, Ieva Segliņa, Dārta Daneviča, Aldis Siliņš, Juris Žagars, Lauris Dzelzītis, Gints Andžāns, Juris Kalniņš, Mārtiņš Počs, Edijs Zalaks, Juris Strenga un Ilze Vazdika.

23. martā Mazajā zālē notiks pirmizrāde “Lielā burtnīca”, ko iestudēs režisors Pēteris Krilovs, kurš veidojis franču valodā rakstošās un Šveicē dzīvojošās ungāru izcelsmes rakstnieces Āgotas Kristofas (Kristóf Ágota) pirmā romāna (franču oriģinālā:) dramatizējumu. No Lielās Pilsētas dvīņu brāļus atved uz Mazo Pilsētu pie Vecāsmātes, kuru ļaudis sauc par Raganu. Savukārt viņa brāļus sauc par „kuces bērniem”. Lūkass un Klauss ir viens cilvēks. Viņi domā un rīkojas kopā. Viņi ir blakus ik mirkli un jebkur. Viņi dzīvo citā pasaulē – savā pasaulē. Un, lai izdzīvotu, apgūst gluži necilvēcīgas prasmes. Āgotai Kristofai romānā „Lielā burtnīca” (1987, oriģinālais nosaukums franču valodā Le grand cahier tiek tulkots arī kā „Melu burtnīca”) ir izdevies gandrīz vai bībeliski būvētā romāna sižetā skarbi aprakstīt līdz sīkumiem precīzu cilvēku dzīvi, kaisli un alkas totalitāra režīma valstī. Skatītāji, kuri kaut nedaudz pieredzējuši vai tikai dzirdējuši par visas Austrumeiropas murgaino pieredzi no II Pasaules kara beigām līdz PSRS sabrukumam, kā līdzībā vai pasakā izies cauri cilvēka smagai, nerimtīgai cīņai par brīvību un cilvēcību. Šis ir robežstāsts par cilvēkiem, brāļiem, valstīm, par to, kā dzīvot nevajadzētu un pēc Dieva likumiem nedrīkst, bet šis stāsts ļoti modina ilgas dzīvot. Dvīņu brāļi šķiras, lai pēc daudziem gadiem satiktos un salīdzinātos ieguvumos un zaudējumos. Bet varbūt viss ir pavisam citādāk, realitāte mūs pieviļ, un dzīve pārspēj gaidīto visnegaidītākajā veidā – arī latviešiem tuva, pazīstama kolīzija. Jauniestudējumā spēlēs Dainis Grūbe, Artūrs Dīcis, Indra Briķe, Aija Dzērve, Ivars Auziņš, Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Vita Vārpiņa, Artis Robežnieks, Pēteris Liepiņš, Juris Bartkevičs, Gints Grāvelis, Sarmīte Rubule, Dainis Gaidelis un Kaspars Zāle.

Marta piedāvājums par īpašo cenu ir Gistava Flobēra (Gustave Flaubert) melodrāma “Bovarī kundze” (Madame Bovary) 1. martā. Uz šo izrādi visu biļešu cena būs 5 un 7 EUR.

Tavs komentārs par rakstu: