• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Dailes teātra kolektīva pirmssezonas bilde.Tradicionālā Dailes teātra kolektīva pirmssezonas bilde. Foto: Jānis Deinats

Dailes teātris sezonu sāk ukraiņu valodā

Dailes teātra jaunās sezonas atklāšana skatītājiem notiks 16. septembrī ar Viestura Kairiša jauniestudējumu – kostīmizrādi “Farinelli un karalis” par mūzikas pārdabisko spēju atklāt citādu pasauli.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus   

26. jūlijā Dailes teātra kolektīvs sanāca kopā, lai svinīgi sāktu jauno, 103. sezonu. Kā ik gadu, teātrim atsākot darbu, arī šoreiz tapa tradicionālā Dailes kolektīva kopbilde, bet pirms tam teātra vadība – direktors Juris Žagars un teātra mākslinieciskais direktors Viesturs Kairišs – klātesošos informēja par jaunās sezonas redzējumu un radošajām iecerēm.

“Vasarā, kamēr teātris bija atvaļinājumā, teātra Lielā zāle tika nodota Kijevas Drāmas un komēdijas teātra (Київський академічний театр драми і комедії) trupas kolēģu rīcībā, kas Dailē iestudēja britu komēdijas “The Play That Goes Wrong” ukraiņu versiju jeb repliku. Dailes skatītāji šo komēdiju pagājušajā sezonā iepazina ar nosaukumu “Izrāde, kas saiet sviestā”. Izrādes ukraiņu versija tapusi kā starptautisks projekts, apvienojot Dailes teātri, Kijevas Drāmas un komēdijas teātri, kā arī Londonas Vestendas teātra kompāniju “Mischief Theatre”, kas labprāt atsaucās Dailes ierosinātajai idejai un atvēlēja ukraiņu teātrim visu izrādes licenci bez maksas,” skaidro teātra pārstāvji.

Izrādes nosaukums ukraiņu valodā būs “З цією виставою щось не так”. Dailes un ukraiņu teātra versiju iestudējusi Londonas Vestendas teātra “Mischief” režisore Eimija Mārčanta (Amy Marchant).

Ukraiņu iestudējuma pirmizrāde uz Dailes skatuves notiek 28. jūlijā, pēc tās vēl viena izrāde paredzēta 29. jūlijā. Abas izrādes kara bēgļi no Ukrainas var skatīties bez maksas, bet izrādes ierakstu ukraiņu valodā ar subtitriem latviešu valodā jau drīzumā būs iespējams noskatīties izklaides platformā “Tet+”. 

Tavs komentārs par rakstu: