• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
makets skatuves iekārtojumam kādai izrādeiScenogrāfijas makets. Publicitātes foto

Dailes teātris zinātkārajiem: Zinību stundas pieaugušajiem un radošās darbnīcas bērniem

Dailes teātris savā 95 gadu jubilejas sezonā turpina jauno projektu – “Dailes teātra Zinību stundas. Pieredze un pārdomas lekcijas formā”. 16.novembrī arhitektūras un dizaina kritiķe, žurnāla Modernists redaktore Ieva Zībārte piedāvās lekciju “Arhitektūra, interjers un stils 20. gadsimta populārajā kultūrā”.

20. gadsimts stilistisko pārmaiņu ziņā bija viens no dinamiskākajiem laikiem, un tolaik izveidojušies estētiskie uzskati joprojām ietekmē mūsu dzīvi un tās telpisko ietvaru. Lekcija par 20.gadsimta arhitektūru, dizainu, interjeru un stilu sniegs ieskatu ne tikai Latvijā uzplaukušajās idejās un no ārzemēm pārņemtajās ietekmēs, bet arī sabiedrības attieksmē pret jauno estētiku un tās atspoguļojumu populārajā kultūrā. Sabiedriskās būves, kafejnīcas, kino, žurnāli, mode, fotografēšana, brīvais laiks, profesionāļi, amatieri, stilisti, pulcēšanās un tīklošanās – lekcija nostiprinās gan zināmus faktus, gan atvērs jaunas lappuses 20. gadsimta arhitektūras un dizaina vēsturē.

Lekcija notiks pirmdien, 16.novembrī, plkst. 18:30 Dailes teātra Kamerzālē. Bezmaksas ielūgumus uz to var saņemt visās “Biļešu Paradīzes” kasēs. Vietu skaits ierobežots, tāpēc viens interesents var saņemt divus ielūgumus. Lekcijas aptuvenais ilgums būs 1,5h.

Dailes teātris šosezon turpina organizēt arī radošās darbnīcas bērniem – nākamā notiks svētdien, 15. novembrī, plkst. 12:00 Dailes teātrī.

Darbnīcas dalībnieki uzzinās, cik daudz un dažādu profesiju pārstāvju strādā teātrī, būs iespēja doties ekskursijā pa teātra aizskatuves telpām un veidot savu 3D teātri – izrādes maketu kādai visiem zināmai pasakai. Nodarbību vadīs scenogrāfu asistente Marta Laure. Šī nodarbība ir turpinājums pirmajai darbnīcai, kas 8. novembrī notika Eduarda Smiļģa Teātra muzejā, bet to iespējams apmeklēt arī atsevišķi.

Radošās darbnīcas paredzētas bērniem, kuri vēlas tuvāk iepazīties ar teātrī notiekošo. Aicināti bērni vecumā no 6 līdz 10 gadiem.Pieteikumus dalībai radošajā darbnīcā lūgums sūtīt uz e-pastu pasakumi@dailesteatris.lv (norādot bērna vārdu, uzvārdu un vecumu).Ieeja pasākumā ir bez maksas.Vietu skaits ierobežots, nodarbības ilgums apmēram 2,5h.

Tavs komentārs par rakstu: